Okamžité informace na mobil: Město Nymburk konečně zavádí sms info systém. Registrujte se!

NYMBURK – Mimořádné události jako byla letošní havárie vodovodu v Nymburce, ale i ty menšího rozsahu, odstávky vody nebo přerušení dodávek elektrické energie, bude hlásit občanům nový informační systém města. Město iniciovalo zavedení SMS InfoKanálu, aby docílilo větší a efektivnější informovanosti občanů právě při mimořádných událostech. Během měsíce dubna bude systém fungovat ve zkušebním provozu, občané se ale mohou registrovat již dnes.

Nutno podotknout, že systém zatím běží v testovací fázi a mnohé se do ostrého provozu bude ještě muste změnit a upravit (poznámka Rádio Patriot).

ONLINE REGISTRACE DO SYSTÉM ZDE

„Dodavatelé energií podle našich zkušeností ne vždy informují odběratele včas a v dostatečném rozsahu a lidé se poté obrací na městský úřad pro více informací. Jsem rád, že jsme se dohodli na provázaném informačním systému, který zaregistrované občany bezprostředně informuje o problému a jeho řešení,“ sdělil k novince starosta Nymburka Tomáš Mach.

Jak bude samotný systém fungovat? Provoz SMS InfoKanálu města bude umožňovat zasílání informací na zaregistrovaná mobilní čísla a pevné linky občanů v krátkých textových zprávách. Ty budou zasílány v případě plánované odstávky vody, vzniklé havárie a stavu jejich řešení, plánovaného přerušení dodávek elektrické energie, plynu a jiných mimořádných událostí.

Do informačního systému mají zájem být zahrnuty také základní školy, které mají k dispozici telefonní spojení s rodiči žáků. Tím by se urychlila komunikace mezi školou a rodiči.

Z více nabídek byla vybrána firma KONZULTA Brno a.s. Hlediskem výběru byl ucelený sofistikovaný systém řešení a ekonomická výhodnost. Firma garantuje připojení ke všem operátorům, systém umožňuje rozesílání 3000 SMS za minutu včetně pevných linek. Pořizovací náklady činí 9 500 korun. V měsíčním poplatku 950 korun je zahrnuto zaslání 650 SMS bez dalších nákladů.

Olga Vendlová, tisková mluvčí MěÚ Nymburk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *