ROZHOVORY: Pondělí 9.4. od 11:00 RENÉ FRANĚK, ředitel ZOO Chleby....................Úterý 10.4. od 11:00 TOMÁŠ MACH, zastupitel Nymburka.....................Čtvrtek 12.4. od 11:00 TOMÁŠ CZERNIN, senátor, hrabě na Dymokurech......................Úterý 17.4. od 11:00 JAN RITTER, místostarosta Nymburka....................Čtvrtek 19.4. od 11:00 MILOŠ PETERA, vícehejtman Sředočeského kraje.......................Úterý 24.4. od 11:00 ALENA HAVELKOVÁ, jednatelka Nemocnice Nymburk s.r.o.......................Pondělí 30.4. od 11:00 PAVEL FOJTÍK, starosta Nymburka.................Dotazy posílejte na studio@radiopatriot.cz nebo přes kontaktní formulář na webu..........


Předpověď počasí
  • 0

Okamžité informace na mobil: Město Nymburk konečně zavádí sms info systém. Registrujte se!

NYMBURK – Mimořádné události jako byla letošní havárie vodovodu v Nymburce, ale i ty menšího rozsahu, odstávky vody nebo přerušení dodávek elektrické energie, bude hlásit občanům nový informační systém města. Město iniciovalo zavedení SMS InfoKanálu, aby docílilo větší a efektivnější informovanosti občanů právě při mimořádných událostech. Během měsíce dubna bude systém fungovat ve zkušebním provozu, občané se ale mohou registrovat již dnes.

Nutno podotknout, že systém zatím běží v testovací fázi a mnohé se do ostrého provozu bude ještě muste změnit a upravit (poznámka Rádio Patriot).

ONLINE REGISTRACE DO SYSTÉM ZDE

„Dodavatelé energií podle našich zkušeností ne vždy informují odběratele včas a v dostatečném rozsahu a lidé se poté obrací na městský úřad pro více informací. Jsem rád, že jsme se dohodli na provázaném informačním systému, který zaregistrované občany bezprostředně informuje o problému a jeho řešení,“ sdělil k novince starosta Nymburka Tomáš Mach.

Jak bude samotný systém fungovat? Provoz SMS InfoKanálu města bude umožňovat zasílání informací na zaregistrovaná mobilní čísla a pevné linky občanů v krátkých textových zprávách. Ty budou zasílány v případě plánované odstávky vody, vzniklé havárie a stavu jejich řešení, plánovaného přerušení dodávek elektrické energie, plynu a jiných mimořádných událostí.

Do informačního systému mají zájem být zahrnuty také základní školy, které mají k dispozici telefonní spojení s rodiči žáků. Tím by se urychlila komunikace mezi školou a rodiči.

Z více nabídek byla vybrána firma KONZULTA Brno a.s. Hlediskem výběru byl ucelený sofistikovaný systém řešení a ekonomická výhodnost. Firma garantuje připojení ke všem operátorům, systém umožňuje rozesílání 3000 SMS za minutu včetně pevných linek. Pořizovací náklady činí 9 500 korun. V měsíčním poplatku 950 korun je zahrnuto zaslání 650 SMS bez dalších nákladů.

Olga Vendlová, tisková mluvčí MěÚ Nymburk


Napište svůj názor

Reklama

Tip Rádia Patriot

Aktuální akce v Polabí

facebook.com/radiopatriot

Reklama

Vyhledávání na webu