Okamžité informace na mobil: Město Nymburk konečně zavádí sms info systém. Registrujte se!

NYMBURK – Mimořádné události jako byla letošní havárie vodovodu v Nymburce, ale i ty menšího rozsahu, odstávky vody nebo přerušení dodávek elektrické energie, bude hlásit občanům nový informační systém města. Město iniciovalo zavedení SMS InfoKanálu, aby docílilo větší a efektivnější informovanosti občanů právě při mimořádných událostech. Během měsíce dubna bude systém fungovat ve zkušebním provozu, občané se ale mohou registrovat již dnes.

Nutno podotknout, že systém zatím běží v testovací fázi a mnohé se do ostrého provozu bude ještě muste změnit a upravit (poznámka Rádio Patriot).

ONLINE REGISTRACE DO SYSTÉM ZDE

„Dodavatelé energií podle našich zkušeností ne vždy informují odběratele včas a v dostatečném rozsahu a lidé se poté obrací na městský úřad pro více informací. Jsem rád, že jsme se dohodli na provázaném informačním systému, který zaregistrované občany bezprostředně informuje o problému a jeho řešení,“ sdělil k novince starosta Nymburka Tomáš Mach.

Jak bude samotný systém fungovat? Provoz SMS InfoKanálu města bude umožňovat zasílání informací na zaregistrovaná mobilní čísla a pevné linky občanů v krátkých textových zprávách. Ty budou zasílány v případě plánované odstávky vody, vzniklé havárie a stavu jejich řešení, plánovaného přerušení dodávek elektrické energie, plynu a jiných mimořádných událostí.

Do informačního systému mají zájem být zahrnuty také základní školy, které mají k dispozici telefonní spojení s rodiči žáků. Tím by se urychlila komunikace mezi školou a rodiči.

Z více nabídek byla vybrána firma KONZULTA Brno a.s. Hlediskem výběru byl ucelený sofistikovaný systém řešení a ekonomická výhodnost. Firma garantuje připojení ke všem operátorům, systém umožňuje rozesílání 3000 SMS za minutu včetně pevných linek. Pořizovací náklady činí 9 500 korun. V měsíčním poplatku 950 korun je zahrnuto zaslání 650 SMS bez dalších nákladů.

Olga Vendlová, tisková mluvčí MěÚ Nymburk

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *