Roberta Fulghuma v Městci Králové jen tak nepotkáte. Husarský kousek se podařil spolku Městec for People

MĚSTEC KRÁLOVÉ – Světoznámý spisovatel Robert Fulghum v sobotu 18. června ukázal, že dveře od Městce Králové jsou „pouze zavřené, nikoli zamčené.“ A jak se říká: „Kde je milo, tam je Fulghumovo,“  platilo v Městci stoprocentně.

Když se poprvé pastor Fulghum objevil z kraje devadesátých let ještě v tehdejším Československu, milovníci jeho bezelstné a zároveň hlubokomyslné prózy si museli vystát dlouhé fronty na setkání se svým obdivovaným autorem, řekněme i filozofem, jen v Praze. Jedinou výjimkou tehdy ovšem byly Poděbrady, kde tamní světlonoš Tomáš Kalenda z dnes již kultovního Baru Pod zámkem a neméně známá knihkupkyně Hanka Kaňková, spojili síly a podařilo se jim, snad zázrakem, Roberta Fulghuma dostat na celý den, ba i večer a sklenici vína do lázeňského města.
Robert Fulghum má od 90. let naši vlast rád a neméně rád se k nám vrací. Letos se dokonce na turné, které je pod dojmy z knihy Drž mě pevně, miluje mě zlehka, realizuje taneční představení pod taktovkou Lukáše Hejlíka, s názvem LiStOVáNí. Toto unikátní spojení se díky spolku Městec for People podařilo představit i Královéměstectkým!
Spojení sugestivních výpovědí Fulghuma s pohybovým výrazivem funghuje bezvadně. Argentinské tango v podání Jiřího Resslera a Věry Hollé nenechalo klidným nikoho a následná autogramiáda Roberta Fulghuma po konci představení byla příjemným seznámením se samotným mistrem.
Královémestečtí čtenáři, ergo diváci naplnili hlediště kina Biásek a dali Robetru Fulghumovi, tedy celému světu jasný signál, že kultura v místě rodiště Přemysla Otakara II má své pevné místo a potomci Krále Železného a Zlatého si váží přátelské návštevy, která je může v jejich vnímání obohatit.
V rámci promotérského spolku Městec for People se v domovině (Městci) dále můžete těšit na bramborákový hudebně-kuchařský festival na konci září, na hudební koncert v listopadu a jiné.
Vojtěch Záhora, Městec for People