Nymburská radnice je ve finále soutěže o nejkrásnější radnici. Hlasujte i vy!

ČR / NYMBURK – Soutěž Moravského hospodářství „Nejkrásnější radnice či obecní úřad“ vstupuje do užšího finále. Budova nymburské radnice se dostala až do finálového kola soutěže, kde nyní soupeří s dalšími 35 městy o titul – Nejkrásnější budova radnice.

imgp4213

Soutěž vyhlásil server Moravské hospodářství a její oficiální název je „Nejkrásnější radnice či obecní úřad 2016″. Nymburská radnice spolu s dalšími 35 městy nyní vstoupila do finále. Ze všech obecních úřadů a radnic, které jejich zástupci do soutěže přihlásili, se může hlasovat pro jednu radnici a jeden obecní úřad, každý má svou kategorii. Na hlasovacích stránkách najdete u každého obecního úřadu či radnice popis, historii objektu a fotografii.

Do hlasování se mohou zapojit všichni občané a jednou denně hlasovat v každé z kategorií, a to v pravé postranní liště na webové stránce, jejíž odkaz naleznete níže. Pokud hlasovací část není aktivní a ukazuje se počet hlasů, znamená to, že z vaší IP adresy už bylo hlasováno. Odkaz na soutěž lze nalézt na webových stránkách města www.mesto-nymburk.cz v aktualitách nebo na facebooku města. Hlasování potrvá až do 31. října.

Budova nymburské radnice byla vystavěna v letech 1524 – 1526. Stavbu provedli vlašští mistři Martin Vlach a Jan de Giorgi. Měla bohatou renesanční výzdobu, osazena byla vížkami a hlavní věží se zvony a hodinami. V letech 1936 – 1939 byla provedena podle návrhu architekta Dr. Bohumila Slámy rekonstrukce budovy. Obnoveno bylo podloubí s křížovou klenbou, portál, okna s pískovcovým profilovaným ostěním, městský znak a několik drobných pískovcových plastik. Přístavba radnice podél Boleslavské třídy byla realizována též podle plánů architekta Bohumila Slámy v letech 1940 – 1941. Generální rekonstrukce obou budov proběhla v letech 2003 – 2004.

Hlasovat můžete zde.

Petr Černohous, tiskový mluvčí MěÚ Nymburk