Lenka Dusilová v nymburském Obecním domě setře hudební hranice

NYMBURK – V obecním domě v Nymburce vystoupí 24. září jedna z nejzajímavějších a nejosobitějších tuzemských zpěvaček. Lenka Dusilová je muzikantkou, která se z rockerky už dávno posunula k artpopové zpěvačce, přičemž její současná akusticko-elektronická tvorba je soudružným celkem, v němž se snoubí progresivní směs elektroniky, popu, rocku, ale také ambientní či dokonce filmové hudby.

baromantika

„Vystoupení Lenky Dusilové v Obecním době je na jedné straně technicky nejnáročnějším počinem, který se zde uskuteční, na druhou stranu chceme přinést divákům skutečně zajímavý hudební večer, na který budou dlouho vzpomínat. Zároveň si myslím, že rozčeřit regionální kulturní hladinu takovýmto počinem, bude vítaným osvěžením,“ nastínila ředitelka Městského kulturního střediska Nymburk Iveta Zenklová.

Tvorba Anděly ověnčené Lenky Dusilové nepostrádá rozmáchlé zvukomalebné plochy, ostré kontrasty ani prostor pro jazzovou kreativitu. Své čtvrté sólové album s názvem Baromantika, natočila zpěvačka ve spolupráci se silným producentským tandemem Beata Hlavenková a Tin Soldiers. Současnou kapelu Baromantika tvoří Beata Hlavenková, Patrick Karpentski, Viliam Béreš a Martin Novák. Zrodil se unikátní výsledek s vlastním hudebním jazykem. Doposud poslední deska „V hodině smrti“ byla již natočena jako Lenka Dusilová & Baromantika v roce 2014 a opět patřila mezi desky, o kterých se nejvíce mluvilo a mnohými kritiky byla označována jako vrchol její dosavadní tvorby. „Těšíme se na turné a pak děj se vůle boží. Máme jasno v tom, že to nebudeme řešit,“ řekla o budoucnosti s Baromantikou sama Dusilová.

„Tento koncert je pro nás sondou do duší nymburských milovníků muziky. Myslím, že na nymburské poměry se jedná o mimořádnou hudební událost, která nám naznačí, jakým směrem se v kulturním využití Obecního domu dále ubírat. Své hudební kvality předvede Lenka Dusilová s Baromantikou 24. září 2016 od 20 hodin. Všechny potřebné informace jsou na www. meks-nbk.cz,“ doplnila Iveta Zenklová.