Kolín zakázal hazard! Stávající herny postupně zaniknou

KOLÍN – Prvním lednem roku 2017 vstoupila v Kolíně v platnost Obecně závazná vyhláška o regulaci provozování loterií a jiných podobných her.

Herny a kasína jsou v Kolíně od ledna nežádoucí.

„Sociopatologické dopady hazardu a aspekty patologického hráčství (gamblerství) jsou natolik závažné, že nelze zajistit veřejný pořádek a práva zajištěná Listinou základních práva svobod jinak, než celoplošným zákazem provozu hazardních zařízení,“ zdůvodňuje rozhodnutí zastupitelů základní ustanovení kolínské vyhlášky a pokračuje: „Činností, jež by mohla narušit veřejný pořádek, je v rozporu s dobrými mravy, ochranou bezpečnosti, zdraví a majetku, je provozování loterie nebo jiné podobné hry pomocí technického zařízení, které bylo povoleno na základě zákona č. 202/1990 Sb., o loteriích a jiných podobných hrách, ve znění pozdějších předpisů.“
Nejedná se ale žádné překotné rozhodnutí, které by reagovalo na akutní situaci ve městě. „Zastupitelé Kolína znění vyhlášky schválili již 7.12. 2015. Rok 2016 byl tedy rokem, kdy pronajímatelé mohli najít do svých podniků nové nájemce, mezi schválením a platností vyhlášky byl více než roční časový prostor,“ vysvětluje kolínská tisková mluvčí Iva Blümelová.
Kolínští jsou v potírání hazardu důslední a nestrpí na svém území ani kasina, nebo podobná zařízení určená právě k takovýmto sázkovým hrám. Logickou výjimkou jsou terminály Sazky, losy okamžité loterie a provozovny sportovních sázek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *