Venkovní bruslení je od soboty zdarma v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi

BRANDÝS NAD LABEM – STARÁ BOLESLAV – Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav se rozhodlo zpestřit svým občanům možnost sportování v zimě a na Masarykově náměstí bylo instalováno mobilní zimní kluziště o rozměrech 12×24 metrů, na němž mohou občané města i okolí bruslit zdarma od soboty 21. ledna 2017 do neděle 5. března 2017, vždy od 8.00 do 20.00, s tím, že mezi 8.00 až 14.00 je kluziště přednostně určeno pro bruslení škol, školek a organizací. Slavnostní zahájení provozu proběhne v sobotu 21. ledna 2017 ve 14.00.


Mobilní kluziště je tvořeno klasickým ledem vyráběným z externího přívodu vody pomocí důmyslného systému chladicích trubek s vysokou efektivitou, což mj. znamená, že kvalitní led je udržitelný až do venkovní teploty +15° C na přímém slunci. Led bude udržován v pravidelných intervalech (9.30 až 10.00, 13.30 až 14.00, 16.30 až 17.00 a po ukončení bruslení ve 20.00) pomocí minirolby a po dobu provozu kluziště bude zajištěno občerstvení.


„V minulých dvou letech se nám podařilo vybudovat tři sportovní hřiště pro děti v různých lokalitách našeho dvojměstí. Tímto dalším sportovištěm chceme podpořit sportovní aktivity ve městě také v zimním období, a to nejen dětí, ale také dospělých, a pevně věřím, že kluziště bude hojně využíváno všemi našimi obyvateli,“ říká starosta města Vlastimil Picek.
Jde o základ multifunkčního hřiště, které by v případě zakoupení bylo umístěno v některé z klidových zón města, kde by byl již zajištěn celoroční provoz. Další informace včetně provozního řádu a rozpisu škol jsou zveřejňovány na webu města a na FB stránce města.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *