Stavba nového terminálu v Kolíně si vyžádá dvacet měsíců komplikací v dopravě

KOLÍN – V Kolíně zahájili dlouho očekávanou akci „Modernizace přestupního terminálu v Kolíně“, jedné z nejvýznamnějších investic města v posledních letech. Současný neutěšený stav neodpovídá komfortu a standardům cestování veřejnou dopravou. Cílem modernizace je zbavit komplex dopravního uzlu – autobusového a železničního nádraží – atmosféry vnitroměstské periferie a proměnit ho v důstojnou vstupní bránu do města. Modernizace by měla usnadnit přestupy mezi vlaky, autobusy a zjednodušit orientaci cestujících a dopravců.

Stavba bude rozložena do 10 etap v celkové době 20 měsíců, ve kterých budou postupně uzavírány části ulic Rorejcova, Pod Hroby a Dukelských hrdinů. S tím je spojeno nepříjemné omezení veřejné i soukromé dopravy, možností parkování a pohybu chodců. V první etapě výstavby proběhne úplná uzavírka Rorejcovy ulice. V průběhu dalších etap se přesune výstavba nejprve do ulice Pod Hroby, dále do bezprostřední blízkosti odbavovací haly vlakového nádraží, kde bude postaveno nové zastřešené autobusové nádraží, a potom do ulice Dukelských hrdinů. Tyto ulice budou uzavírány pouze v polovině šířky pro zachování jednosměrného provozu. V posledních etapách na podzim roku 2018 bude upravována současná plocha odjezdu regionálních autobusů nově sloužící pouze pro odstavy a parkoviště pro osobní automobily. Dokončené úseky budou postupně otevírány pro dopravu a veřejnost.

Této akci bude předcházet rekonstrukce vodovodního a kanalizačního řadu v ulici Rorejcova v rozsahu od obchodního centra Futurum Kolín až po křižovatku s ulicí Dukelských hrdinů. Investorem rekonstrukce vodovodu je Vodohospodářské sdružení Kolín. Stavební činnost bude zahájena s ohledem na klimatické podmínky v nejbližších týdnech – optimálně již v průběhu února. V závislosti na průběhu výstavby by měla být směrem od Futura otevírána část Rorejcovy ulice až po úroveň následné stavby autobusového nádraží pro vjezd na placené parkoviště osobních automobilů.

Prosíme kolínskou veřejnost, cestující, dopravce, zákazníky a zaměstnance Českých drah, SŽDC, České pošty, Katastrálního pracoviště Kolín, provozoven a výrobních areálů o toleranci a pochopení omezení vyplývajících z průběhu této složité stavby. Věříme, že nová podoba autobusového nádraží a celého přednádražního prostoru zaujme a komplex bude sloužit k plné spokojenosti občanů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *