ROZHOVORY: Úterý 29.5. od 10:00 JAN CHLEBOUN, zastupitel Brandýsa nad Labem - Staré Boleslavi, muzikant, organizátor Louka Fest............Úterý 29.5. od 11:00 SILVA SKÁLOVÁ, profesionální hospodyně...................Čtvrtek 31.5. od 11:00 JAN RITTER, místostarosta Nymburka..............Úterý 5.6. od 11:00 MILADA KŘÍŽOVÁ, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu..................Čtvrtek 7.6. od 11:00 KAREL OTAVA, starosta města Lysá nad Labem................Úterý 12.6. od 11:00 TOMÁŠ MACH, kandidát na starostu Nymburka za Nymburk s klidem.............Čtvrtek 14.6. od 11:00 ZBYNĚK LUKAVEC, radní města Poděbrady, ředitel EkoGymnázia Poděbrady..............Dotazy posílejte na studio@radiopatriot.cz nebo přes kontaktní formulář na webu..........


Předpověď počasí
  • 0

V Poděbradech se utkají mladí traktoristé ze Středních Čech a Prahy

PODĚBRADY – Zemědělský svaz České republiky letos obnovil soutěž pro studenty v jízdě zručnosti traktorem a vlekem. Po celé republice se v průběhu dubna a května uskuteční oblastní soutěžní kola a ti nejlepší jezdci s traktorem se utkají v celostátním kole 22. června v Sušici. Série regionálních kol startuje ve čtvrtek 20. dubna na SZeŠ a SOŠ Poděbrady.

Na soutěžící čeká trať s různými úkoly (slalom, osmičky, couvání do garáže, zastavení na přesnost apod.) a vítězem bude nejrychlejší a nejpřesnější mladý traktorista. Do celostátního klání postupují ti nejlepší z regionálního kola. 

V České republice funguje přes 90 středních škol a učilišť se zemědělskými obory. „Celou republiku jsme rozdělili do osmi oblastí a v každé oblasti se uskuteční regionální kola. 

V minulosti si značnou oblibu mezi studenty i učiteli získalo poměření zručnosti formou jízd zručnosti. V mnohých regionech se podařilo udržet tyto soutěže. Záměrem je vrátit jízdy zručnosti na výsluní a organizovat soutěž, kde by se setkali nejlepší studenti z celé republiky,“ přibližuje Vladimír Pícha ze Zemědělského svazu ČR. V dalších ročnících se počítá s tím, že finále celé soutěže bude putovní, takže další rok bude uspořádáno ve spolupráci s jinou střední školou a vybraným zemědělským podnikem v jiném regionu. 

Přehled regionálních kol soutěže v jízdě zručnosti s traktorem
20. 4. 2017 – SZeŠ a SOŠ Poděbrady (Středočeská oblast – Středočeský kraj a Praha)
25. 4. 2017 – Gymnázium a SOŠ Podbořany (Severočeská oblast – Ústecký a Liberecký kraj)
25. 4. 2017 – SzeŠ a VOŠ Opava (Severomoravská oblast – Moravskoslezský a Olomoucký kraj)
26. 4. 2017 – SOU Blatná (Jihočeská oblast – Jihočeský kraj)
27. 4. 2017 – SOŠ a Gymnázium Staré Město (Jihomoravský a Zlínský kraj)
4. 5. 2017 – ČZA Humpolec (Oblast Vysočina – Kraj Vysočina)
10. 5. 2017 – SOŠ a SOU Sušice (Západočeská oblast – Plzeňský a Karlovarský kraj)
25. 5. 2017 – SOU Lázně Bělohrad (Východočeská oblast – Královéhradecký a Pardubický kraj)

Mistrovství republiky
22. 6. 2017 – SOŠ a SOU Sušice a Zemědělský svaz ČR

Eva Fruhwirtová

Napište svůj názor

Reklama

Tip Rádia Patriot

Aktuální akce v Polabí

facebook.com/radiopatriot

Reklama

Vyhledávání na webu