ROZHOVORY: Dotazy posílejte na studio@radiopatriot.cz nebo přes kontaktní formulář na webu..........

  • 2

Starosta Nymburka chce odvolat vrchního strážníka městské policie. Nymburáci ji prý soustavně kritizují. Sami strážníci hrozí hromadnou výpovědí

NYMBURK – Městská policie v Nymburce nezaznamenala za čtvrt století působení tolik  zájmu ze strany veřejnosti, jako v posledních měsících. Důvodem jsou snahy radnice o změny ve vedení této bezpečnostní složky i plánované stěhování celého orgánu mimo budovu městského úřadu. Tématem číslo jedna je nyní odvolání Simony Lazarové z pozice vrchního strážníka a to bez pojmenování konkrétních důvodů.

Připomeňme neúspěšnou snahu z října loňského roku, kdy se starosta Nymburka Pavel Fojtík chtěl vzdát vedení městské policie ve prospěch radního Ladislava Gabriela. Tehdy ale narazil na odpor samotného týmu strážníků a nakonec byl i dost silný nesouhlas ze strany nymburských zastupitelů, takže z plánované změny ve vedení MP Nymburk sešlo. Celý článek zde. 

Nyní je situace taková, že starosta Fojtík oznámil vrchnímu strážníkovi Simoně Lazarové, že ji při nejbližší možné příležitosti odvolá z funkce vrchního strážníka a na její místo bude vypsáno výběrové řízení. A opět je tu nevole policejního sboru a zastupitelů. Nymburští občané dokonce podepisují petici proti odvolání Simony Lazarové a kompletní sbor městských strážníků hovoří o hromadné výpovědi.

Zažila čtyři starosty, nejraději vzpomíná na Ladislava Kutíka – vrchní strážník Simona Lazarová

Ve funkci vrchního strážníka nymburské městské policie je Simona Lazarová patnáct let, o několik let déle slouží městu a jeho obyvatelům v samotném policiejním sboru. „Pokud bych měla hodnotit, tak nejlepší spolupráce byla určitě se starostou Kutíkem. Dokázal nám vynadat, ale také se nás zastat. Měli jsme jasno v tom, co po nás chce a dokázali jsme se dohodnout. To je bohužel diametrálně odlišný přístup od současného starosty. Na schůzky s ním už chodíme radši ve dvou, protože si nejsem jistá, jestli to, co bychom si řekli mezi čtyřma očima, by pak platilo,“ říká Simona Lazarová a má jasno v tom, proč se celé kotrmelce kolem MP Nymburk dějí. „Radní Ladislav Gabriel chce stůj co stůj velet městské policii. Když to nevyšlo poprvé, je toto druhý pokus. Kdyby se ale choval alespoň normálně. Vždyť ta vlna nevole z podzimu loňského roku vznikla jen kvůli jeho aroganci a naprosto nemístnému chování,“ připomíná Lazarová.

Na hlavu Lazarové padá kritika z důvodu neustálé polemiky s rozhodnutími současného vedení města. Podle některých zastupitelů není v pozici, aby nesouhlasila s tím, co starosta, rada a zastupitelstvo odsouhlasí. Jedním z témat bylo i plánované stěhování celé městské policie do staronových prostor na Palackého třídě, do budovy bývalého národního výboru, dnes mimo jiné sídla Nymburského kulturního centra. K tomu Lazarová uvádí: „Potřebujeme větší prostory, do současných se nevejdeme. Nemyslím si ale, že je dobré, abychom sídlili mimo budovu městského úřadu. Už z toho důvodu, že v některých kacelářích je takzvané krizové tlačítko, na což teď můžeme reagovat velmi rychle. Třeba na sociálním odboru se úřednice do konfliktu s žadateli dostávají docela často. Nedovedu si představit, jak jim zajistíme ochranu, nebo řešení situace z místa kilometr vzdáleného.“

Starosta Fojtík: „Týdně pět stížností. Na setkání s obyvateli dokonce pokaždé!“

Starosta Pavel Fojtík prozatím nechce sdělit konkrétní důvody pro odvolání, ale k problému uvádí: „Každý týden řeším minimálně pět stížností obyvatel na činnost městské policie. Při pravidelném setkávání s obyvateli jednotlivých lokalit, je právě nefunkčnost městké policie a neviditelnost městských strážníků v terénu, tím nejčastějším problémem, který uvádějí. Jsem přesvědčen, že vrchní strážník Simona Lazarová neodvádí svoji práci dobře. Bude vypsáno nové výběrové řízení, do kterého se samozřejmě může přihlásit.“

Původně měla celou zálěžitost vyřešit pouze rada města, ale nově je tento bod zařazen na jednání zastupitelů na středu 28. června. Na to se chystají i sami strážníci, kteří hodlají demonstrovat svoji loajalitu ke své nadřízené a její oblibu v kolektivu, hromadnou výpovědí. Na služebně městské policie je dokonce k podpisu petice, kterou do středečního věčera signovalo přibližně 160 obyvatel Nymburka.

Mimořádný rozhovor se Simonou Lazarovou a se starostou Pavlem Fojtíkem nabídneme ve vysílání Rádia Patriot v pátek od 13:00 hodin.

 

 

 


2 komentáře

Grigorij

Červen 22, 2017at 1:41 pm

Dmitrij Reborn Mikaelian Super no, pan starosta podal opravdu velice přesvědčivý důvod :-D. Vypadá to, že neví co říct, tak kecá nesmysly a čeká, že nymburští tupci mu to sežerou. 5 stížnostíííí yes.. Lidi si budou stěžovat vždycky a na všechno. Rozhodně to není tím, že ve vedení je paní Lazarová. A už uplně vidím, jak herr starosta dosadí na pozici svýho kámoše a lidi místo stížností budou posílat děkovná přání a dorty. Výborně, tak debilně řídit město umím taky.

    peliculiar

    Červenec 20, 2017at 10:52 pm

    Příště snad bude (starosta) Pavel Fojtík kandidovat v barvách ANO, to by mu mohlo konečně chvíli vydržet. 🙂

Napište svůj názor

TV Patriot

Rozhovor se starostou města Nymburk, Ing. Tomášem Machem

Úterní rozhovor se starostou města Nymburk, Ing. Tomášem Machem, jsme zkusmo streamovali také s obrazem... No, máme co zlepšovat, obraz není úplně ideální, přesto vám celý rozhovor nabízíme, neboť je v něm hodně důležitých a zajímavých informací.Takže příště lépe :-D

Zveřejnil(a) Rádio Patriot dne Středa 16. ledna 2019

TV Patriot

Reklama

Tip Rádia Patriot

Aktuální akce v Polabí

facebook.com/radiopatriot

Reklama

Vyhledávání na webu