ROZHOVORY: Úterý 17.7. od 11:00 - PETR PIŠTĚK, umělec, kandidát do zastupitelstva města Nymburka za Piráty......................Čtvrtek 19.7. od 11:00 - MILOŠ PETERA, místohejtman Středočeského kraje, kandidát na starostu města Nymburka za ČSSD..............Úterý 24.7. od 11:00 - JAN RITTER, místostarosta města Nymburka, kandidát na starostu města Nymburka za Nymburské demokraty................Čtvrtek 26.7. od 11:00 - ZDENĚK VOCÁSEK, zastupitel města Nymburka, kandidát na starostu města Nymburka za ODS...................Dotazy posílejte na studio@radiopatriot.cz nebo přes kontaktní formulář na webu..........


Předpověď počasí
  • 1

V historickém centru Nymburka vznikla zpevněná plocha pro pétanque nebo jiné sportovní a kulturní aktivity

NYMBURK – V parku Na Hradišti u kostela sv. Jiljí, vyrostla víceúčelová plocha vhodná mj. pro hraní pétanque. Část travnaté plochy v málo užívaném parku byla upravena ve spolupráci s TS Nymburk na herní plochu s mlatovým povrchem. Úpravou město doufá, že dojde k oživení tohoto prostoru k herním aktivitám občanů a odpočinku s výhledem na kostel.

„Tento nápad vzešel přímo z řad veřejnosti, k podobným drobným zásahům do veřejných zelených ploch přistupují v řadě jiných měst i zcela malých obcích,“ informoval místostarosta Ing. arch. Jan Ritter.

Rada města schválila návrh na realizaci zpevněné plochy v části parku Na Hradišti. Konkrétně se jedná o parcelu č. 53 na Kostelním náměstí, která není nijak výrazně parkově upravována a v současné době je využívána zejména studenty ke krátkodobému setkávání během přestávek ve výuce nebo k venčení psů. V rámci oživení této lokality byla upravena část parku na plochu s mlatovým povrchem o rozměrech 9x12m, která by zejména při hezkém počasí mohla přispět k atraktivitě tohoto parku. Místo se tímto může stát jedním z vyhledávaných míst k trávení odpočinku a herním aktivitám občanů města.

Navržená úprava parku byla orgánem památkové péče posouzena jako přípustná. Realizaci provedli Technické služby města Nymburka v rámci jejich hlavní činnosti a také vymění odpadkový koš, upraví zeleň a dodají lavičku.

Dále bylo jednáno se zástupci spolku PC Mimo Done Nymburk z.s., který je ochotný se smluvně zavázat k údržbě celé této zpevněné plochy i jejího travnatého okolí, které bude ovšem nadále k dispozici veškeré veřejnosti jako kterýkoli jiný park.


1 Comment

Martin Zikmunda

Červenec 4, 2017at 7:16 am

Ahoj všem Nymburákům! Budeme rádi, pokud budete prostor užívat a pomáhat nám udržovat pořádek, ku prospěchu všech. A kdo chce, tak dobrovolným vstupným na plochu je kbelík jemného štěrku (jak má vypadat, uvidíte na ploše). Ale hlavně: přijďte si zahrát petanque- je to skvělá hra pro všechny generace!!

Martin Zikmunda
President
PC Mimo Done Nymburk

Napište svůj názor

Reklama

Tip Rádia Patriot

Aktuální akce v Polabí

facebook.com/radiopatriot

Reklama

Vyhledávání na webu