ROZHOVORY: Dotazy posílejte na studio@radiopatriot.cz nebo přes kontaktní formulář na webu..........


Předpověď počasí
  • 0

Rocková legenda The Primitives Group zahraje ve Velelibech

VELELIBY U NYMBURKA – Již v sobotu 22. července se v 15 hodin rozezezní první tóny hudebního festivalu ve Velelibech u Nymburka s názvem Aby radost nezmizela. Ten zvláštní název festivalu odkazuje na básníka Ivana Martina Jirouse. Jsou to jeho slova.

Na zahradě hospody U dvou přátel se vystřídá celá řada velmi zajímavých a originálních účinkujících. Mezi nimi například Hally Belly, Oliverova dálka, Bobeš & Band, písničkář Vítek Skřítek Eliáš nebo slavná legenda psychedelic rocku The Primitives Group. Ti se dali znovu dohromady v loňském roce, aby oslavili 50 let od zrození kapely. Frontman Ivan Hajniš, žijící střídavě ve Švédsku a tady, je neúnavný tahoun této legendy, ale i jiných doprovodných kapel, vystupuje i sám.

„Od minulého roku, kdy jsme měli v srpnu beznadějně vyprodanou premiéru v Libockém pivovaru v Praze, stále koncertujeme. Všichni členové Primitivů stáli na podiích po celém světě. Na fesťáček do Velelib se pochopitelně moc těšíme. Doufáme, že i počasí nám bude přát a že se dostaví spousty lidí, kteří mají rádi správnou live muziku a ne tu, co se hraje v českých rádiích. Moc se na vás těšíme,“ uvedl Ivan Hajniš z The Primitives Group.

Akce je takovým pomyslným darem dvou organizátorů, kteří letos dovrší padesát let života. Oba si zahrají na úvod festivalu ve spolku Aktuální diagnóza. „Nějak se cítíme dobře v undergroundu, proto tahle parta čerpá z jejího nejlepšího podhoubí, místo nástrojů obsluhujeme také třeba kovadlinu, valchu, nebo kolejnici,“ směje se jeden z organizátorů Honza Výška.


Napište svůj názor

Tip Rádia Patriot

Aktuální akce v Polabí

Tip pro Vás…

facebook.com/radiopatriot

Vyhledávání na webu

Doporučujeme…