ROZHOVORY: Úterý 17.7. od 11:00 - PETR PIŠTĚK, umělec, kandidát do zastupitelstva města Nymburka za Piráty......................Čtvrtek 19.7. od 11:00 - MILOŠ PETERA, místohejtman Středočeského kraje, kandidát na starostu města Nymburka za ČSSD..............Úterý 24.7. od 11:00 - JAN RITTER, místostarosta města Nymburka, kandidát na starostu města Nymburka za Nymburské demokraty................Čtvrtek 26.7. od 11:00 - ZDENĚK VOCÁSEK, zastupitel města Nymburka, kandidát na starostu města Nymburka za ODS...................Dotazy posílejte na studio@radiopatriot.cz nebo přes kontaktní formulář na webu..........


Předpověď počasí
  • 0

V Nymburce od září zaplatíte parkovné mobilem. Klasické mincové automaty ale zůstávají

NYMBURK – Nymburk zavádí chytré parkování neboli placení parkovného prostřednictvím mobilní aplikace. Řidiči budou moci snadno a pohodlně platit za parkovné přímo z mobilního telefonu, bez nutnosti hledat parkovací automat. Systém chytrého parkování by měl začít platit od září letošního roku. Placení parkovného prostřednictvím parkovacích automatů samozřejmě zůstane.


„Nový způsob placení parkování je určeny pro všechny, kdo využívají podobné mobilní aplikace a znají je z jiných měst. Přes tuto aplikaci je možné také parkovat a platit např. v Kutné Hoře, Kolíně a Poděbradech. Vše bude spuštěno počátkem září v ruku v ruce s novým parkovacím  systémem v historickém centru města,“ informoval starosta Nymburka Pavel Fojtík. 

Plus i pro  kontrolující strážníky

Rada města podpořila chytré parkování v Nymburce prostřednictvím mobilní platební aplikace Smart4City, tj. aplikace umožňující placení parkovného v systému tzv. chytrého pouličního parkování. Řidiči ji budou moci od září využít jako jednu z možností plateb za užití parkovacího místa. Kontrola zaplacení parkovného připadne na strážníky Městské policie Nymburk, kteří budou mít k dispozici speciální nadstavbu aplikace, která jim přesně ukáže, které vozidlo zaplaceno má a na jak dlouho a které ne, nebo už stojí na místě po termínu. 

Mincovní automaty na parkovné zůstanou v Nymburce i nadále.

Do svého chytrého telefonu (smartphonu) s operačním systémem iOS nebo Android může každý bezplatně elektronicky stáhnout aplikaci a následně pohodlně, rychle a bezhotovostně prostřednictvím elektronického bankovnictví zaplatit za parkovné ve městě. Aplikace uživateli umožní zobrazení informací o parkování ve městě, jeho historii plateb a prodlužování parkovací doby bez nutnosti vracení se k vozidlu či parkovacímu automatu a informace. Aplikace také informuje o aktuálním stavu jednotlivých parkovišť a řidič dopředu vidí, kde je právě volno.

Smart4City v Kolíně. Zelené ikony znační volná místa. V aplikaci lze rozkliknout na konkrétní počet.

Systém městu umožní zejména shromažďovat dopravní informace pro zlepšení parkování v Nymburce, zefektivnění využití současných parkovacích míst ve městě, včetně lepšího dohledu nad platební kázní parkujících.

Aplikace ke stažení zde.


Napište svůj názor

Reklama

Tip Rádia Patriot

Aktuální akce v Polabí

facebook.com/radiopatriot

Reklama

Vyhledávání na webu