ROZHOVORY: pátek 13.10. od 11:00 - PETR MATUŠINA, veterinář, kandidát do PS za TOP09............. pátek 13.10. od 13:00 - JAN HAMÁČEK, předseda PS, kandidát do PS za ČSSD................... pondělí 16.10. od 11:00 - JAN RITTER, místostarosta města Nymburk................. pondělí 16.10. od 12:00 - VÍT RAKUŠAN, starosta města Kolín, kandidát do PS za STAN............... úterý 17.10. od 11:00 - JAN SKOPEČEK, krajský radní, poslanec, kandidát do PS za ODS................ čtvrtek 19.10. od 11:00 - MILOŠ PETERA, předseda představenstva VaK Nymburk, krajský zastupitel.............. čtvrtek 19.10 od 13:00 - PETR PROCHÁZKA, kandidát do PS za Piráty................. čtvrtek 26.10. od 11:00 - MILAN POUR, starosta města Milovice.................. pondělí 30.10. od 11:00 - PAVEL FOJTÍK, starosta města Nymburk.............. Dotazy posílejte na studio@radiopatriot.cz nebo přes kontaktní formulář na webu..........


Předpověď počasí
  • 0

Sestry v nymburské nemocnici dostanou přidáno již za červenec

NYMBURK – Bez ohledu na skutečnost, zda Nemocnice Nymburk s. r. o. obdrží finanční prostředky na navýšení mezd středního zdravotnického personálu, pocítí sestry pracující ve směnném nepřetržitém provozu přidání již v červencové výplatě. Každé z nich se mzda zvýší o dva tisíce korun.

„Vyplatíme jim peníze slíbené Ministerstvem zdravotnictví, které vyhlásilo dotační titul, v němž chce poskytnout na navýšení jejich mezd 2.000 korun plus rovněž proplacení sociálního a zdravotního pojištění. A to i v případě, že ještě v srpnu nebudeme mít peníze od ministerstva či kraje na nemocničním účtu. Růst mezd považujeme za jednu z našich priorit, protože jsme si vědomi, že práce ve zdravotnictví je stále podceňována, a přitom je nesmírně důležité, aby naši zaměstnanci byli spokojeni. Protože spokojený zaměstnanec je tou nejpřímější cestou ke spokojenému pacientovi, “ říká Alena Havelková, jednatelka Nemocnice Nymburk s. r. o.

Připomeňme, že i v minulosti kladla nymburská nemocnice důraz na růst mezd. Jen v minulém roce došlo v nymburské nemocnici v průměru k jejich dvanáctiprocentnímu navýšení. V roce 2015 pak k téměř sedmiprocentnímu.

Od 1. září se dvoutisícového přidání dočkají také všichni zdravotničtí asistenti, kteří budou od tohoto data dle zákona č. 201/2017 Sb. zařazeni jako praktická sestra pracující bez dohledu.


Napište svůj názor

Tip Rádia Patriot

Aktuální akce v Polabí

Tip pro Vás…

facebook.com/radiopatriot

Vyhledávání na webu

Doporučujeme…