Mělník, Poděbrady a Nymburk čeká Free Ride Tour. Doprovodná loď plná překvapení přiveze Jamese Colea, MessenJah a Jana Vrobela aka GnostaG

STŘEDNÍ POLABÍ – Legendy české hiphopové a elektronické scény vystoupí během jednoho týdne na Mělníku, v Poděbradech a v Nymburce. A loď plná překvapení pro děti i dospělé bude pokaždé kotvit poblíž!

James Cole

Jedním z hlavních účinkujících celé tour je český kultovní hiphoper a rodák z Brandýsa nad Labem JAMES COLE. „Chci, aby si mohl každý svůj život řídit podle sebe. Nelíbí se mi, že se poslední dobou ubíráme cestou paušálních zákazů, dohlížení a kontrolování, což je mi hodně nepříjemný. Když stát začne vykonávat paternalistickou roli a rozhodovat o tom, co je pro nás dobrem, tak začínám cítit nesvobodu. Tahle cesta je nebezpečná, protože naši svobodu umenšuje,“ říká Cole ke své účasti na tour, jejímž společným jmenovatelem je svoboda. Na českou hiphopovou scénu se Cole etabloval s projektem Supercrooo, který založil s další legendou domácího hiphopu Hugo Toxxxem. Je jedním z tvůrců filmu Česká RAPublika, pěti sólových alb a řady projektů s legendami jako Orion nebo Mike Trafik.

MessenJah

Na tour vystoupí i špička Reggae/Dancehall scény MessenJah. Spojení chytlavých melodií i textů si získalo mnoho posluchačů napříč generacemi. Kompilace Sklizeň 2011, na níž nechyběla ani MessenJahova tvorba, získala od hudební akademie cenu Anděl v kategorii Reggae/Ska. Nejsilnější stránkou MessenJaha jsou bezesporu živá vystoupení, kterých ročně odehraje okolo stovky.

„Žijeme ve třetím tisíciletí, ale znovu řešíme problémy, který bychom měli mít minimálně sto let vyřešený. Přitom je tu průmyslová revoluce 4.0, informační věk, ekologické problémy a z toho plynoucí výzvy,“ říká ke svému vystoupení na koncertní tour další vystupující, raper Jan Vrobel aka GnostaG.

Jan Vrobel aka GnostaG

Akce je zaměřena nejen na vyznavače hiphopu nebo reggae. Na své si přijdou i rodiny s dětmi, pro než bude nedaleko od koncertního pódia připravena loď symbolizující svobodu a její důležitost.

Do Mělníka připluje loď v neděli 27. srpna ve 12:00. Následovat bude její prohlídka, plavba a soutěže pro děti. Na návštěvníky čeká samozřejmě občerstvení, bez něhož se žádná správná plavba svobody nemůže uskutečnit!

Na Mělníku bude loď kotvit do 28. srpna, kdy se uskuteční první koncert FREE RIDE příštího týdne a to na náměstí Míru. Do Poděbrad připluje loď 31.8., kde FREE RIDE vypukne na Kolonádě. A v Nymburce bude bárka svobody kotvit 1.9. a FREE RIDE bude mezitím probíhat na Kostelním náměstí. Začátek koncertů je naplánován na 14:00.

Vstup je na všechny akce zdarma!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *