V Lysé nad Labem v sobotu zahájí provoz BIKE TOWER pro 118 kol. Radní města pro stavbu vybrali oficiální název Automatická kolárna

LYSÁ NAD LABEM – V rámci modernizace vlakového nádraží bude v sobotu 2. prosince v Lysé nad Labem slavnostně otevřena úschovna pro kola zvaná BIKETOWER. Možnost uschovat si své jízdní kolo bude mít až 118 cyklistů na prostoru jen několik čtverečních metrů.

Město Lysá nad Labem využilo 24. výzvy Výstavba a modernizace terminálů Ministerstva pro místní rozvoj a získalo 90% podporu na vybudování automatické kolárny BIKETOWER, kterou ještě z 5% podpořil Středočeský kraj. Z celkové ceny 11 550 645,- tedy město zaplatí pouze přibližně 600 000,-. Stavební práce, které byly zahájeny v září letošního roku trvaly do konce listopadu. Realizaci provedla firma Systematica s.r.o. Instalace cyklověže byla provedena včetně veřejné mechanické pumpy PRO CYKLISTOVU DUŠI, kterou je možné dofouknout nejen jízdní kolo, ale také kočárek, invalidní vozík nebo koloběžku. Pumpa bude umístěna poblíž vstupního modulu automatické kolárny.

Úschova i vyzvednutí kola bude trvat jen několik vteřin. Cena bude 5,- na den.

Cyklista, který si bude chtít uschovat své kolo, přijede ke vstupnímu modulu a najede kolem do vyhraněného prostoru. Dále už je to pouze o stisknutí tlačítka a vyzvednutí si úschovného lístku s čárovým kódem. O zbytek se postará automatický systém. Při vyzvednutí kola majitel jízdního kola pouze načte čárový kód, zaplatí poplatek za uschování a jeho cesta může pokračovat. Majitelé In-Karty budou mít možnost parkovat prvních 24 hodin zdarma.

Automatická kolárna v Lysé nad Labem je již šestou v České republice

Po Hradci Králové, kde stojí cyklověže dvě, si mohou cyklisté bezpečně uschovat své kolo také v Pardubicích, Třinci a v Přerově, kde se dokonce uvažuje z důvodu neustálé vytíženosti o stavbě druhé věže. Další města, ve kterých se chystá výstavba cyklověže jsou například Břeclav, Hodonín, Poděbrady nebo Litoměřice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *