V Milovicích hledají Pop Idol. Soutěž mezi talentovanými zpěváky a zpěvačkami ze ZŠ Juventa vrcholí. Rádio Patriot je hrdým partnerem akce

MILOVICE – Základní škola Juventa v Milovicích nechce být jen „největší“ a nejmodernější, ale chce být také nejlepší! Kantoři se proto rozhodli, že mezi žáky uspořádají talentovou soutěž a rozhodně to pojali v dost velkém stylu. Ve čtvrtek 30.11.2017 je od 14:00 hodin první veřejné semifinále v hudebním sále školy. Velké finále je pak stanoveno na čtvrtek 21. prosince. Nejvýše ohodnocené mladé pěvecké hvězdy se tak mohou pod stromečkem tešit i na zvýšený zájem médií a absolutní vítěz se připravovat na natáčení v profesionálním studiu. Rádio Patriot je hrdým partnerem soutěže a pro první tři umístěné budeme mít překvapení.

Následuje text bez úprav, dodaný tiskovým a PR oddělením soutěže.

 

Kdože má jako hlas? Jaký idol? Kdo, co je idol? Jak se prosím vás takový idol pozná? Opravdu máme na Juventě někoho, kdo by se Idolem mohl stát? Tak to je jen pár otázek, na které se pokusí odpovědět velkolepě pojatá talentová soutěž PopIdol, která vypukla 9.11. prvním castingem.

Již o 14 dní dříve se po škole objevili plakáty, které lákaly na možnost natočení vlastního CD v profesionálním studiu. Z počátku nikdo nevěděl o co tzv. go, ale později se do soutěže začali přihlašovat první zájemci a zájemkyně. Mnozí se styděli do soutěže oficiálně zapsat, tak byl nakonec casting vyhlášen jako volný. Každý mohl přijít a zazpívat si libovolnou písničku před porotou. Čtyřčlenná porota poté vyřkla verdikt: „Gratulace postupuješ nebo sorry jako, zkus to jindy .“ Během castingu sršely emoce radosti i zklamání. Není divu, hlavní cena je dostatečně motivační. Kdo může říct: „Stal jsem se PopIdolem na Juventě a ještě „frčím“ do studia a budu točit své vlastní CD!“

A co nás čeká v PopIdolu dál? Z prvního kola castingu postoupilo 30 nadějí. 16.11. nás čeká druhé kolo castingu, kde porota vybere 15 zpěváků a zpěvaček, kteří budou postupovat do semifinálových kol. Konkurence velká a postupových míst je málo a postupně budou ubývat.

V dnešní době „kompjůtrů jutrutrutru, komprůtrů“ se nic neobejde bez internetových stránek. 15.11. byly zpuštěny internetové stránky. Na těchto stránkách návštěvníci najdou profily soutěžících, poroty, uvidí fotografie, videa či budou moci hlasovat v anketách. Samozřejmostí je mnoho novinek i bulvárních zpráv ze zákulisí a prostředí soutěže

Kdo zasednul v odborné porotě? Mnohé porotce všichni známe z televize či rádia. Mnohé posloucháme v autě, na některé se chodíme koukat na koncerty např. v O2 aréně. Juventa je pyšná, že se takovéto hvězdy podařilo do soutěže přivést. Nebylo to lehké. Každý z nich musel upravit svůj program, aby mohl přijet. O finanční odměně, kterou pan ředitel musel vynaložit za porodcování, ani nemluvě.


Den před státním svátkem je konalo druhé kolo castingů v soutěži PopIdol. Z prvního kola postoupilo 30 soutěžících. Průběh druhé kola byl stejný jako v kole prvním. Každý soutěží zazpíval libovolnou písničku dle vlastního výběru. Bylo znát, že druhý casting byl nervóznější. Proč? Asi to bylo tím, že porota měla velmi těžký úkol vybrat pouze 15 postoupivších talentů do semifinále. Všichni si uvědomují, o co se hraje. Vítěz bere vše. Nahrávání ve studiu a to je cena, kterou by chtěl získat každý. Každého ze soutěžících láká dráha profesionálního zpěváka či hudebníka. Zpívat ve velkých halách pro tisíce lidí.

Nelze psát o každém vystoupení v castingu, ale ty nejzajímavější se zmínit můžou. Možná nejvíce porotu oslovil Lexa, který předstoupil před porotu s tím, že bude zpívat píseň, kterou zpívá Elvis Presley, Can´t help falling in love. Už jen výběr Elvise porotu překvapil. Další překvapení nastalo, když se Lexa doprovodil na ukulele. Mnohým „spadla brada“, protože to opravdu nikdo nečekal. Dalším nezapomenutelným zážitkem bylo vystoupení MC Frajera, který rapoval svoji vlastní skladbu Vegetarián. MC přiznal, že text napsal těsně před tím, než před porotu předstoupil. K slyšení byla i píseň z muzikálu Kleopatra a mnoho dalších.

Kdo postoupil, se žáci dozvěděli v pondělí 20.11. O den později je na společném emailu čekal přehled semifinálových písní. Každý si vybere jednu a tu bude zpívat v prvním semifinále. Toto semifinále bude veřejné. Každý soutěžící si bude moct přivést s sebou podporu v podobě kamarádů či rodičů. Tamtamy ze zákulisí hovoří o tom, že si jistá maminka bude brát v práci dovolenou, aby si takovou příležitost nenechala ujít . První semifinále se bude konat 30.11. od 14:00 v hudebním sále ZŠ Juventa.

Jen minimum soutěžících má nějakou zkušenost se zpíváním na mikrofon a zpívání pro veřejnost, proto si vše nejdříve vyzkouší. Za zkoušku se nic nedá a hlavně, čím lépe se člověk připraví, tím lépe to potom dopadne. Těžko na bojišti, lehko na cvičišti. Takže jdeme „tvrdě“ makat, ať to příští čtvrtek dobře dopadne.

2 komentáře

  1. Sakván Tofu napsal:

    MC Frajer byl fakt hustej. Jen tak dále, Frajere!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *