ROZHOVORY: Dotazy posílejte na studio@radiopatriot.cz nebo přes kontaktní formulář na webu..........

  • 0

Nymburské Hálkovo divadlo dostane v březnu nová portálová okna za 2 miliony korun

NYMBURK – Rekonstrukce se dočkají čtyři velká portálová okna na budově Hálkova městského divadla Nymburk. Výměna oken na jižní i severní straně divadla začne v březnu a bude stát přes 2 milionu korun.

„Najít technické řešení, které vyhoví všem požadavkům fyzikálním i vizuálním byl v tomto případě velice složitý úkol. Měnit kompozici a proporce původních oken, které dominují oběma fasádám, bylo z architektonického hlediska naprosto nepřijatelné, zároveň bylo třeba splnit soudobé nároky na tepelnou izolaci, požární bezpečnost a tím vyšší nároky na únosnost rámů. To se při přípravě, dle mého názoru, podařilo bez kompromisů a zakázku získali zkušení profesionálové. Věřím, že s výsledkem budeme všichni spokojeni,“ shrnul místostarosta města Ing. arch. Jan Ritter.

Budova Hálkova městského divadla Nymburk z roku 1936 dostane nová portálová okna. Jedná se o dvě okna na severní straně do Tyršovy ulice a dvě okna na jižní straně do dvora ZŠ Tyršova. Budova divadla s prvky funkcionalismu od architekta Ladislava Caňkáře a Jaroslava Koska se nachází v Městské památkové zóně Nymburk. Z tohoto důvodu budou veškeré práce probíhat v souladu s památkáři. Ještě před zahájením byly památkářům k odsouhlasení doloženy vzorky materiálů (profilace, barva, těsněni). Součástí výměny portálových stěn je i montáž vnitřního zábradlí na mezipodestách. Zhotovitelem velkorozměrových oken pro divadlo je firma Nevšímal, a.s., a hodnota celé zakázky je 2 204 528 Kč.

Samotná realizace bude prováděna za provozu v režimu vyhovujícímu divadlu a v závislosti na vhodných klimatických podmínkách. Demontáž a následná montáž prosklené stěny nelze stihnout za jeden den, a proto bylo navrženo po dohodě s vedením divadla a zhotovitelem termín montáží do období od 11. 03. do 16. 03. 2018. V tomto období montáží nelze divadlo plnohodnotně provozovat. Alespoň další tři dny zabere po výměně oken vytopení divadla na únosnou provozní teplotu pro představení.


Napište svůj názor

TV Patriot

Rádio Patriot doporučuje:

Reklama

Aktuální akce v Polabí

facebook.com/radiopatriot

Reklama

Vyhledávání na webu