ROZHOVORY: Dotazy posílejte na studio@radiopatriot.cz nebo přes kontaktní formulář na webu..........

  • 1

Vytížená cyklostezka na pravém břehu Labe se u Nymburka dočká rekonstrukce

NYMBURK – Celkovou rekonstrukcí projde část nejpoužívanější cyklostezky na pravém břehu Labe. Jedná se o úsek od Vesláku až k Sánské strouze směrem do Poděbrad. Město Nymburk opraví tu část stezky nacházející se na jeho katastrálním území.

Cyklostezka mezi Nymburkem a Poděbrady patří mezi lákadla regionu a je hojně využívána nejen cyklisty a turisty. Celkově ji lze zařadit mezi nejvyužívanější a je na ní stabilní pěší i cyklistický provoz. Lidé často tuto trasu spojující obě města využívají k cestě za zaměstnáním nebo o víkendech především k rekreačním procházkám. Cyklostezka rovněž zajištuje snížení a odklon cyklistické dopravy z hlavní silnice (II-331) a zvyšuje bezpečnost cyklistů na této trase.

Souvislou úpravou povrchu projde úsek dlouhý 1,668 km začínající u sportovního areálu Veslák a končící katastrálním územím města Nymburk v blízkosti prvního mostku směrem do Poděbrad. Z důvodu opravy stezky bude nutné vykácení 18 stromů a vysazení nových. Dojde i k demontáži a přemístění několika laviček podél stezky a jejich opravě či doplnění.

„Po opravě pravobřežní cyklostezky volají Nymburáci již dlouho. Zejména v letních měsících je doslova rájem pro běžce, cyklisty, bruslaře, jezdce na koloběžce i chodce. V dřívějších letech byla rekonstrukce odkládána, protože se neustále doufalo ve vhodný dotační titul. Marně. Na cyklostezku, kterou používají i motoristé, aby se dostali ke svým zahrádkám, nelze využít dotaci. Proto jsme již dále nečekali a rozhodli jsme se pustit do realizace pouze z vlastních prostředků. Výběrové řízení jsme již vypsali z kraje ledna a vyplatilo se. Vysoutěžená cena je o 40 % nižší, než se předpokládalo v rámci rozpočtu. Nyní již tedy nic nebrání jarní rekonstrukci,“ vysvětlil starosta města Pavel Fojtík.

Stavební práce by měly začít v březnu a dokončení celkové opravy se předpokládá do začátku letních prázdnin. Rekonstruovaný úsek cyklostezky bude po dobu stavebních prací uzavřen. Celá rekonstrukce bude financována z rozpočtu města na rok 2018 a předpokládaná cena celé zakázky je 7 730 217 korun vč. DPH. Všechny úpravy i celková rekonstrukce byly projednány i s Povodím Labe.

 


1 Comment

Ivan Vavroch

Únor 24, 2018at 1:58 pm

Pane starosto Fojtíku, mockrát díky, že jste se o to zasadil a podařilo se prosadit renovaci stávající stezky která v tom úseku byla již velmi špatná 😋

Napište svůj názor

TV Patriot

Rádio Patriot doporučuje:

Reklama

Aktuální akce v Polabí

facebook.com/radiopatriot

Reklama

Vyhledávání na webu