ROZHOVORY: Dotazy posílejte na studio@radiopatriot.cz nebo přes kontaktní formulář na webu..........


  • 0

Město Nymburk rozdělilo 800 tisíc korun v prvním kole grantů. Převažují sportovní akce nad kulturními. Čtrnáct žadatelů nedostalo nic

NYMBURK – Celkových 800 tisíc korun rozdělilo město ve spolupráci s finančním výborem mezi 68 žádostí. Nejvíce jich bylo z oblasti sportu, méně se přihlásilo kulturních projektů a ostatních akcí, mezi kterými město podpořilo hlavně společenské, dětské a vzdělávací akce.

Návrh finančního výboru schválila Rada města na svém 5. zasedání 21. února 2018 v souladu s Pravidly pro poskytování grantů pro první kolo v roce 2018 v oblasti kultury, sportu a společenského života.

Finanční prostředky z prvního grantového kola v roce 2018 podpoří sportovní reprezentanty města Nymburk v mezinárodních soutěžích, vzdělávání a volnočasové vyžití dětí a mládeže. Na sport (45 žádostí) město tentokrát uvolní přes 512 tisíc korun, na kulturu (13 žádostí) přes 201 tisíc korun a 86 tisíc korun na ostatní akce (10 žádostí). Sportovní, kulturní a společenské akce díky poskytnutým financím získají pozornost pro město.

„Každým rokem přichází na město více a více žádostí a je velmi těžké vybírat mezi tolika zajímavými akcemi. I tento rok město podpoří spoustu zajímavých sportovních, kulturních i vzdělávacích akcí, ze kterých si jistě vybere každý bez rozdílu věku,“ přiblížila projekty místostarostka Mgr. Adriena Gabrielová.

Mezi podpořenými akcemi jsou například: Majorettes Cup Nymburk 2018 – podpořený částkou 25 000 korun (SKP Nymburk z.s.), Nymburský půlmaraton a čtvrtmaraton – podpořený částkou 50 000 korun (KUS PLUS, z.s.), Nymburský Majáles 2018 – podpořený částkou 50 000 korun (Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce), Dětský den s Krejčíkem Honzou 2018 – podpořený částkou 35 700 korun (Jan Vávra – SECY), Reprezentace na Mistrovství světa v Pole art 2018 – podpořený částkou 16 300 korun (CENTRUM PRO VŠECHNY, spolek), Účast člena TJ Sokol Nymburk Pavola Demčáka na MS a ME v klasickém silovém trojboji a benčpresu 2018 – podpořený částkou 26 800 korun (TJ Sokol Nymburk), Místní kolo soutěže rybářské mládeže města Nymburka: Zlatá udice 2018 – podpořený částkou 6 600 korun, Minivolejbalový festival – podpořený částkou 8 000 korun (Volleyball Nymburk z.s.) a další.

Finanční podpory se nedostalo čtrnácti žádostem, kterým podle určených kritérií nepřiřadil finanční výbor dostatečný počet bodů. Bodovací systém si členové výboru chválí pro rychlost, přehlednost a větší objektivitu. Systém bohužel organizátory akcí staví do nepříjemné pozice, kdy dopředu nevědí zda vůbec a pokud ano, tak kolik peněz jim komise přisoudí. Náročnější akce se přitom plánují několik měsíců dopředu.


Napište svůj názor

Reklama

Tip Rádia Patriot

Aktuální akce v Polabí

TV Patriot

HHH - Petr Kohoutek, Melissa a promo na Anne Bakker & Thomas Zwijsen v Kolíně

Zveřejnil(a) Rádio Patriot dne Pondělí 17. září 2018

facebook.com/radiopatriot

Reklama

Vyhledávání na webu