ROZHOVORY: Dotazy posílejte na studio@radiopatriot.cz nebo přes kontaktní formulář na webu..........

  • 0

Město Nymburk rozdělilo 800 tisíc korun v prvním kole grantů. Převažují sportovní akce nad kulturními. Čtrnáct žadatelů nedostalo nic

NYMBURK – Celkových 800 tisíc korun rozdělilo město ve spolupráci s finančním výborem mezi 68 žádostí. Nejvíce jich bylo z oblasti sportu, méně se přihlásilo kulturních projektů a ostatních akcí, mezi kterými město podpořilo hlavně společenské, dětské a vzdělávací akce.

Návrh finančního výboru schválila Rada města na svém 5. zasedání 21. února 2018 v souladu s Pravidly pro poskytování grantů pro první kolo v roce 2018 v oblasti kultury, sportu a společenského života.

Finanční prostředky z prvního grantového kola v roce 2018 podpoří sportovní reprezentanty města Nymburk v mezinárodních soutěžích, vzdělávání a volnočasové vyžití dětí a mládeže. Na sport (45 žádostí) město tentokrát uvolní přes 512 tisíc korun, na kulturu (13 žádostí) přes 201 tisíc korun a 86 tisíc korun na ostatní akce (10 žádostí). Sportovní, kulturní a společenské akce díky poskytnutým financím získají pozornost pro město.

„Každým rokem přichází na město více a více žádostí a je velmi těžké vybírat mezi tolika zajímavými akcemi. I tento rok město podpoří spoustu zajímavých sportovních, kulturních i vzdělávacích akcí, ze kterých si jistě vybere každý bez rozdílu věku,“ přiblížila projekty místostarostka Mgr. Adriena Gabrielová.

Mezi podpořenými akcemi jsou například: Majorettes Cup Nymburk 2018 – podpořený částkou 25 000 korun (SKP Nymburk z.s.), Nymburský půlmaraton a čtvrtmaraton – podpořený částkou 50 000 korun (KUS PLUS, z.s.), Nymburský Majáles 2018 – podpořený částkou 50 000 korun (Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce), Dětský den s Krejčíkem Honzou 2018 – podpořený částkou 35 700 korun (Jan Vávra – SECY), Reprezentace na Mistrovství světa v Pole art 2018 – podpořený částkou 16 300 korun (CENTRUM PRO VŠECHNY, spolek), Účast člena TJ Sokol Nymburk Pavola Demčáka na MS a ME v klasickém silovém trojboji a benčpresu 2018 – podpořený částkou 26 800 korun (TJ Sokol Nymburk), Místní kolo soutěže rybářské mládeže města Nymburka: Zlatá udice 2018 – podpořený částkou 6 600 korun, Minivolejbalový festival – podpořený částkou 8 000 korun (Volleyball Nymburk z.s.) a další.

Finanční podpory se nedostalo čtrnácti žádostem, kterým podle určených kritérií nepřiřadil finanční výbor dostatečný počet bodů. Bodovací systém si členové výboru chválí pro rychlost, přehlednost a větší objektivitu. Systém bohužel organizátory akcí staví do nepříjemné pozice, kdy dopředu nevědí zda vůbec a pokud ano, tak kolik peněz jim komise přisoudí. Náročnější akce se přitom plánují několik měsíců dopředu.


Napište svůj názor

TV Patriot

Rozhovor se starostou města Nymburk, Ing. Tomášem Machem

Úterní rozhovor se starostou města Nymburk, Ing. Tomášem Machem, jsme zkusmo streamovali také s obrazem... No, máme co zlepšovat, obraz není úplně ideální, přesto vám celý rozhovor nabízíme, neboť je v něm hodně důležitých a zajímavých informací.Takže příště lépe :-D

Zveřejnil(a) Rádio Patriot dne Středa 16. ledna 2019

TV Patriot

Reklama

Tip Rádia Patriot

Aktuální akce v Polabí

facebook.com/radiopatriot

Reklama

Vyhledávání na webu