ROZHOVORY: Dotazy posílejte na studio@radiopatriot.cz nebo přes kontaktní formulář na webu..........

  • 0

Na ultrazvuk pro rožďalovickou gynekologii se složily obec a nymburská nemocnice

ROŽĎALOVICE / NYMBURK – I díky vstřícnosti a štědrosti obce Rožďalovice již nyní pacientky, které dochází do zdejší gynekologické ambulance, mají komplexnější péči v blízkosti domova. Ambulanci v obci provozuje Nemocnice Nymburk s.r.o. S pomocí finančního daru od obce pořídila nymburská nemocnice ultrazvukový přístroj typu Philips HD5, jehož pořizovací cena byla 267.410 Kč (včetně DPH), a pacientky tak již v případě potřeby vyšetření ultrazvukem nemusí nikam dojíždět. A obec Rožďalovice na něj přispěla částkou 98.000 Kč, což je polovina celkové ceny přístroje bez DPH. Druhou půlku zaplatila nemocnice ze svých prostředků.

Nový ultrazvuk v ambulanci slouží již od podzimu loňského roku, ale ke slavnostnímu předání, jehož se mimo jiných zúčastnili starosta obce Petr Kapal, MUDr. Dušan Kolařík, Ph.D., Milada Koňáková a Ing. Tomáš Mach, se uskutečnilo ve čtvrtek 8. března 2018 v rožďalovické ambulanci.

„Po více etapách se nám podařilo zrekonstruovat celý objekt zdravotního střediska, tedy i prostory gynekologické ambulance. Snažil jsem se, aby v jednotlivých ordinacích došlo i k modernizaci vybavení. Po konzultaci s paní doktorkou, která zde ordinuje, vyšlo najevo, že v ambulanci chybí ultrazvuk. Dnes už běžné zařízení v gynekologických ambulancích. Proto jsem inicioval jednání s nymburskou nemocnicí a po dohodě naše město zaplatilo polovinu nákladů na pořízení ultrazvuku,“ vysvětluje pohnutky příspěvku Petr Kapal, starosta Rožďalovic. U začátků rekonstrukce zdravotního střediska v Rožďalovicích stál a pomáhal také bývalý starosta Nymburka Tomáš Mach, který neodmítl pozvání na slavnostní předání ultrazvuku.

Podle primáře gynekologicko-porodnického oddělení nymburské nemocnice, MUDr. Dušana Kolaříka, Ph.D., je ultrazvuk v gynekologických ambulancích skutečně již standardním a měl by být i samozřejmým vybavením. Rožďalovický finanční dar proto samozřejmě vítá a váží si přístupu obce ke zlepšování zdravotnické péče. Provoz ambulance zajišťuje MUDr. Miroslava Sládková, lékařka z jeho oddělení, a rovněž porodní asistentka Milada Koňáková, která má podle slov primáře dlouhá léta ambulanci na starost.

„Gynekologickou ambulanci zajišťujeme v Rožďalovicích jednou týdně a to ve středu od 12:00 do 14:30 hodin. Přístup pana starosty Kapala a obecně obce velmi oceňujeme, a to nejenom v případě příspěvku na pořízení ultrazvukového přístroje. Už jen rekonstrukce a modernizace místního zdravotního střediska ukazuje, jak moc mu záleží na obyvatelích obce a přilehlého okolí,“ říká Milada Koňáková, která společně s doktorkou Sládkovou z nymburské nemocnice zajišťuje také provoz ambulance v Křinci.


Napište svůj názor

TV Patriot

Rozhovor se starostou města Nymburk, Ing. Tomášem Machem

Úterní rozhovor se starostou města Nymburk, Ing. Tomášem Machem, jsme zkusmo streamovali také s obrazem... No, máme co zlepšovat, obraz není úplně ideální, přesto vám celý rozhovor nabízíme, neboť je v něm hodně důležitých a zajímavých informací.Takže příště lépe :-D

Zveřejnil(a) Rádio Patriot dne Středa 16. ledna 2019

TV Patriot

Reklama

Tip Rádia Patriot

Aktuální akce v Polabí

facebook.com/radiopatriot

Reklama

Vyhledávání na webu