ROZHOVORY: Dotazy posílejte na studio@radiopatriot.cz nebo přes kontaktní formulář na webu..........

  • 0

Banalita na nymburském mostě působí značné problémy. Ve čtvrtek doprava ve městě zkolabuje, budou farmářské trhy!

NYMBURK – Kdo nemusí, ať nejezdí na kamenný most přes Labe v Nymburce. Na nájezdu od Zálabí právě probíhají práce na odstranění havárie na plynovém potrubí a provoz je zde řízen kyvadlově semafory. V odpolední špičce tato zdálnivá banalita zastavila dopravu na levém břehu řeky až ke kruhovému objezdu u Benziny. A bude hůř. Ve čtvrtek budou na náměstí Přemyslovců tradiční farmářské trhy, které už tak pravidelně dělají z centra města parkoviště.

V pondělí odpoledne, v první den dopravního omezení, se na chvíli doprava zastavila už od první kruhové křižovatky na Hořátev a Poděbrady, u čerpací stanice Benzina. Druhý „kruháč“ na Sadskou byl v tu chvíli ucpán úplně a nebylo možné do něj vjet z žádného směru.  Řidiči to ale kupodivu brali s nadhledem, čekali v koloně a nikomu zatím, jak se říká „neruply nervy.“ Jen z jedné modré Octavie se ozvalo: „Pořádně to nafoť a pošli hejtmance.“

Podle předběžných informací mají opravy potrubí na mostě trvat do pátku 18. května. Pokud se nestane zázrak a dělníci nevyřeší havárii dřív, mají se šoféři na co těšit. Ve čtvrtek totiž budou tradiční farmářské trhy na centrálním náměstí hned za mostem. A ty pravidelně, zejména kvůli korzujícím nakupujícím, dokáží ucpat město z druhé strany, od kruhového objezdu u bazénu, po most.

Radnice o omezení na mostě informuje, řidiči to ignorují

Pro tranzitní dopravu Kolín – Mladá Boleslav je primárně určen obchvat Nymburka a na komplikace na mostě v centru města upozorňuje i dočasné dopravní značení na samotném obchvatu. Někteří řidiči ale toto varování ignorují, nebo prostě jedou, jak jsou zvyklí. „Ceduli jsem na obchavu viděla, ale stejně jsme jeli přes Chvalovice a Kovanice, protože jsme se stavili v Kauflandu a teď ještě jedeme do Alberta,“ řekla  řidička v červeném renaultu. A to je možná komentář za všechny nejvýstižnější. Kamenný most je velmi zranitelnou bolístkou v celkové dopravě Nymburka a vedení města by mělo hodně rychle hledat možnosti, jak postavit v Nymburce, nebo v těsné blízkosti, druhý silniční most.

V souvislosti s opravami na mostě je dočasně vyřazen z provozu přechodový semafor na náměstí. Ovšem místo toho, aby na něm blikala oranžová, je vypnut úplně a není ani osazen informační cedulí o jeho dočasném vypnutí. To ovšem odporuje pravidlům silničního provozu a pro řidiče to může být matoucí.

Josef Podolák

 

 


Napište svůj názor

TV Patriot

TV Patriot

Rozhovor - Starosta města Nymburk, Ing. Tomáš Mach

Zveřejnil(a) Rádio Patriot dne Pondělí 4. února 2019

TV Patriot

Sportovní servis - Jindřich Licek, Volleyball Nymburk

Sportovní servis - Jindřich Licek, Volleyball Nymburk

Zveřejnil(a) Rádio Patriot dne Úterý 29. ledna 2019

Reklama

Tip Rádia Patriot

Aktuální akce v Polabí

facebook.com/radiopatriot

Reklama

Vyhledávání na webu