ROZHOVORY: Dotazy posílejte na studio@radiopatriot.cz nebo přes kontaktní formulář na webu..........

  • 0

Stavební úřad a krajská hygiena zavřely nymburský bazén. Radnice nyní zvažuje opravu, nebo rovnou demolici

NYMBURK – Od soboty 19. května bude pro veřejnost uzavřena budova plaveckého bazénu v Nymburce. Provoz plavecké školy je prozatímně do konce června zajištěn v plaveckém bazénu ve Sportovním centru Nymburk na Tyršáku. Vedení města nechá rozhodnout zastupitele, jestli bazén opravit, nebo rovnou zbourat.

Letecký snímek stávajícího nymburského bazénu

Dosluhující objekt plaveckého bazénu byl vybudován v letech 1965–1967 v „Akci Z“ čemuž odpovídá i jeho dnešní stav. Budova celkově není v havarijním stavu, ale přesto některé součásti stavby trpí závažnými závadami. V posledních několika letech se proto intenzivně řeší příprava na její celkovou rekonstrukci.

Krajská hygienická stanice Středočeského kraje a stavební úřad provedli v budově kontrolu a upozornily na konkrétní závady. Stavební úřad podal výzvu zjednání nápravy závad, kterými jsou uvolněné podhledy na některých místech v bazénové hale a část zkorodovaných úchytů, přidržujících podhledy ke konstrukci. Na základě těchto zjištěných skutečností vyzval stavební úřad vlastníka stavby (město Nymburk) ke zjednání nápravy zjištěných závad a uzavření bazénu.

Pravděpodobná podoba nového bazénu

„Jestliže se město nemá chovat jako AZOS, nezbývá nic jiného než uposlechnout výzvy k ukončení provozu bazénu. Stavební úřad se opíral zejména o odborný posudek z roku 2012, kde se konstatuje, že objekty lze provozovat dalších 3–5 let, avšak na hraně uživatelnosti. Nicméně uzavření bazénu je asi rozhodujícím momentem pro to, aby zastupitelé, i přes velkou finanční náročnost, konečně přistoupili k rekonstrukci bazénu. Nový bazén tu bude stát dalších 50 let a zajistí budoucnost velmi úspěšným plaveckým oddílům, nymburské plavecké škole a také vyžití pro rekreační plavce“ shrnul starosta města PhDr. Pavel Fojtík.

Lokální opravy byly dle původního záměru provedeny, ale výdaje za celkovou obnovu podhledu by nebyly patrně hospodárné vzhledem k plánované rekonstrukci celého bazénu. O tomto postupu a dalších krocích rozhodne zastupitelstvo města na svém jednání 21. 6. 2018. Na zvážení je, zda uvolnit finance na nákladnou opravu podhledů, nebo naopak začít stavbu připravovat na demoliční práce, kterými začne následná celková rekonstrukce. Do té doby bude z bezpečnostních důvodů bazén uzavřen.

Projekt celé rekonstrukce je už téměř kompletní a v řádech týdnů předpokládáme vydání stavebního povolení a zahájení výběru zhotovitele na realizaci stavby.

 


Napište svůj názor

TV Patriot

TV Patriot

Rozhovor - Starosta města Nymburk, Ing. Tomáš Mach

Zveřejnil(a) Rádio Patriot dne Pondělí 4. února 2019

TV Patriot

Sportovní servis - Jindřich Licek, Volleyball Nymburk

Sportovní servis - Jindřich Licek, Volleyball Nymburk

Zveřejnil(a) Rádio Patriot dne Úterý 29. ledna 2019

Reklama

Tip Rádia Patriot

Aktuální akce v Polabí

facebook.com/radiopatriot

Reklama

Vyhledávání na webu