Rocková legenda EX 05 z Benátek nad Jizerou připravuje unikátní koncert k 60. narozeninám kytaristy Jirky Rákosníka

BENÁTKY NAD JIZEROU – V sobotu 16. června se uskuteční v Benátkách nad Jizerou v Loděnici koncert skupiny EX 05. Kapela připravuje mimořádný projekt, ve kterém jde tak trochu s nadsázkou o RETRO pokus návratu časem. Pokud se vše povede a vydrží nám elán i síla to dotáhnout do finále a nebude vichřice nebo zemětřesení, bude tenhle projekt asi určitě zážitkem pro fanoušky big bítu všech věkových kategorií.

Minulý rok měl Jirka Rákosník, náš zpěvák a kytarista výročí a dožil se v září 60ti let. Tehdy se svěřil, že by si moc přál udělat projekt k těm svým kulatinám, kde by se na pódiu vystřídali všichni muzikanti se kterými od svých začátků hrál a že by to mohlo být v propojení s koncertem EX 05. Několikrát jsme se tedy sešli a dali dohromady základní scénář. Bylo jasné, že bude velice těžké realizovat vizi, kde by se sešlo cca 24 muzikantů na jednom place a ještě by spolu hráli ve starých formacích nějaký starý „fláky“ po tolika letech… Začali jsme obvoláním všech muzikantů a tak se pomalu za pochodu stále dotváří tvář červnového koncertu.

V programu se zpátky v čase vrátíme do roku 1973-4, kdy jsme s Jirkou Rákosníkem založili kapelu Daniels. Daniels zahrají dvě skladby. Další kapelou, kde Jirka hrál – byl Horizont. Někteří z členů kapely již nejsou mezi námi a tak se pokusíme oživit na několik písniček i tuto ikonu, kde zazpívá Jarda Šáral, původní zpěvák. Na klávesy zahraje Petr Číha, objeví se zde i Jirkova sestra Jana. Nesmíme zapomenout, že v Horizontu hrál také nějaký čas s Jirkou i Milan Libich. Nebudeme víc prozrazovat, ale pracujeme na tom, aby to byl takový malý hold kapele Horizont a vypadá to na nějakých 8 písní z jejího repertoáru…

Pak by měla nastoupit původní sestava Aberace a EX 05 s Milanem Libichem, Zděnkem Sehylem, Milanem Frumarem a Jirkou Rákosníkem. Dále uvidíte EX 2 a další sestavy EX 05 v čase, včetně vsuvky pro Milana Libicha, Luboše Kouckého, Ant. Simera a Zd. Sehyla… Akusticky tu vystoupí i Zdeněk Plachý s dcerou a s Jirkou Rákosníkem. Prostě a jasně – mělo by se tu objevit celkem dost muzikantů a co vše se nám povede dát dohromady a kdo vše nakonec bude v programu je velká otázka, protože do samotného koncertu už zbývá málo času a my se snažíme jak můžeme, aby to bylo vše v pohodě…

Mimo to si Jirka Rákosník chtěl připravit pár svých vstupů, kde by si něco zazpíval na hudební doprovod, či zahrál nějakou instrumentálu. I na tom budeme dělat a uvidíme kolik se toho zvládne. V programu vystoupí ještě jako host skupina Artes a večer zakončí současná sestava EX 05 svým koncertem… Na závěr by na pódiu proběhla děkovačka a dvě závěrečné pecky (překvapení)… takže na závěr – zveme Vás na koncert!!!!

Milan Frumar, EX 05

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *