ROZHOVORY: Dotazy posílejte na studio@radiopatriot.cz nebo přes kontaktní formulář na webu..........

  • 0

Po Nezlobišti přibylo na nymburském sídlišti další hřiště. Tentokrát pro starší děti a teenagery

NYMBURK – Slavnostní otevření nového dětského hřiště se uskutečnilo v úterý 26. června v 9 hodin. Hřiště se nachází na revitalizovaném sídlišti, v nároží ulic Jurije Gagarina a Karla Čapka.

„Místo původního nevyhovujícího hřiště chtělo dát město prostor i starším dětem a teenagerům, kterým bude nové hřiště plně vyhovovat. V této lokalitě v roce 2016 již město otevřelo dětské hřiště ,,Nezlobiště‘‘, které je však určeno převážně menší děti,“ přiblížila místostarostka Mgr. Adriena Gabrielová.

Hřiště má rozlohu asi 2 800 m2 a je určeno především dětem staršího školního věku a mládeži pro jejich volnočasové aktivity. Realizace zahrnovala vybudování oplocení, herních prvků, dopadových a zpevněných ploch, mobiliáře, zeleně, veřejného osvětlení a vodních prvků včetně napojení na inženýrské objekty.

Součástí nového hřiště je i travnatá plocha pro fotbal a víceúčelové hřiště pro jiné sportovní aktivity. Nechybějí lanové a workoutové prvky k venkovnímu posilování nebo šplhání. K letnímu osvěžení slouží centrální plocha s vodní mlhou. Celková cena hřiště byla vyčíslena na necelých 8 mil. Kč a zhotovitelem byla firma Sportovní podlahy Zlín, s. r. o. Realizace probíhala od září 2017 do března 2018. Slavnostní otevření bylo naplánováno na dnešek (26. 6.), jelikož je tráva již vzrostlá a všechna sportoviště plně funkční.

Pro všechny byla připravena ukázka street workaut posilování s vlastním tělem pod vedením trenéra Carlose, a k dispozici byl i basketbalový mládežnický tým s trenérem.

Petr Černohous, tiskový mluvčí MěÚ Nymburk

 


Napište svůj názor

TV Patriot

TV Patriot

Rozhovor - Starosta města Nymburk, Ing. Tomáš Mach

Zveřejnil(a) Rádio Patriot dne Pondělí 4. února 2019

TV Patriot

Sportovní servis - Jindřich Licek, Volleyball Nymburk

Sportovní servis - Jindřich Licek, Volleyball Nymburk

Zveřejnil(a) Rádio Patriot dne Úterý 29. ledna 2019

Reklama

Tip Rádia Patriot

Aktuální akce v Polabí

facebook.com/radiopatriot

Reklama

Vyhledávání na webu