Policie varovala před víkendovou legální Teknoparty na Nymbursku. Akce ale bude u Ústí nad Labem

NYMBURSKO – Policejní složky vyhodnotily informace na sociálních sítích a dospěly k závěru, že by se o víkendu měla 30 kilometrů severně od Prahy konat obří akce FALANX 2018/CZ TEKNIVAL. Protože se údajně jedná o stejné pořadatele, jako u loňské technoparty u Osečka na Poděbradsku, nechtěl vedoucí Územního odboru Nymburk Policie ČR Marek Jirouš nechat nic náhodě a předem informoval o této možnosti starosty obcí na Nymbursku. Bohužel se to otočilo proti němu.

Měla to být interní informace, kterou ředitel nymburské policie žádal o zvýšenou pozornost starosty obcí. Ale stala se z toho fraška, které se smějí nejen teknaři. Starostové některých obcí totiž  informaci zveřejnil na úřední desce obce a i na facebooku, jako oficiální varování policie, i s výzvou, aby si lidé všímali podezřelých aut a vše hlásili na linku 158. Během chvíle se z původně „tajné“ informace stala doslova lavina.  Pochopitelně výzvu ředitele nymburské policie nasdíleli na své timeline i sami teknaři a náležitě se jí vysmáli.

Nymburská policejní mluvčí Petra Potočná vysvětluje: „Ze strany policie to nemělo být varování obyvatel, ani hon na technaře. My jsme neměli stoprocentní jistotu, že se akce bude odehrávat na Nymbursku, ale podle některých indícií to nešlo vyloučit. Hlavně to byla výzva směrem ke starostům, abychom byli případně připraveni.“ Policie totiž vyhodnotila obavu o bezproblémový průběh akce a to zejména s ohledem na mimořádná opatření Středočeského krajského úřadu, vzhledem k extrémnímu suchu. Organizátoři party totiž budou mít standardně zajištěný úklid po akci, ale přímou účast hasičů lze předem považovat za vyloučenou.

Podezření na teknoparty na Nymbursku se nakonec nepotvrdilo. Jak známo, vyznavači free music party, která většinou slučuje sound systemy hrající techno nebo tekno, vědí dopředu datum akce, ale přesné místo organizátoři do poslední chvíle tají. GPS souřadnice místa, kde se bude FALANX odehrávat, zveřejnili až ve čtvrtek v podvečer. Pokud se na poslední chvíli lokace nezmění, tak by party měla proběhnout na louce zhruba 5 kilometrů severně od Ústí nad Labem.  

Na FALANX 2018/CZ TEKNIVAL už nyní přijíždějí systémy z celé Evropy. Bez přehánění to bude  vrcholná přehlídka toho nejlepšího, co v této specifické hudební oblasti lze letost slyšet a zažít. Podle neoficiálních informací se na teknival chystá kolem deseti tisíc lidí.

Josef Podolák

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *