Nymburský spisovatel Jan Řehounek vydává novou knihu pro děti. Křest bude mít na Posvícení

NYMBURK –  Nymburské nakladatelství Kaplanka právě vydalo mimořádnou knížku pro dětské čtenáře.

Po knížce Pravda pravďoucí, s podtitulem Jediná pohádková knížka, do které si mohou děti malovat, a po knížečkách „na jméno“ Prokůpkova kniha pohádek a Terezčina kniha pohádek, vybavených ilustracemi k vymalování, které se setkaly s obrovským zájmem dětí i jejich rodičů (vyšly v nákladu tisíc kusů), přichází nyní nymburský spisovatel Jan Řehounek, autor čtyř desítek vydaných titulů, s knihou Julinka a její písmenoví kamarádi, která malým čtenářům nabízí ještě více možností, jak ji tvůrčím způsobem dotvořit. Proto má knížka pro kluky a holčičky podtitul ČTI – OMALUJ – NAKRESLI – NAPIŠ.

Když si přečtou, případně ty malé si nechají přečíst, příběhy holčičky Julinky, setkají se s jejími pohádkovými kamarády, s nimiž si zopakují či se naučí písmenka, zazpívají si písničky, absolvují logopedickou lekci, seznámí se se zajímavými knížkami, které stojí zato si přečíst, přijdou na to, že uklízet se vyplatí… čekají je zábavné úkoly.

Mohou si otištěné obrázky, které nakreslily rovněž děti, vymalovat, do předtištěných rámečků si nakreslit svoje vlastní ilustrace a dokonce mají možnost vymyslet a napsat vlastní texty.

Tuto knihu je tedy třeba číst s tužkou a pastelkami.

Křest knihy se uskuteční u příležitosti nymburského posvícení v sobotu 1. září v 10.30 hodin na hudební scéně na náměstí Přemyslovců.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *