ROZHOVORY: Dotazy posílejte na studio@radiopatriot.cz nebo přes kontaktní formulář na webu..........

  • 1

V Byšičkách u Lysé nad Labem se po 300 letech opět spojily rody Sweerst a Sporck. Slavnost zaujala stovky návštěvníků

BYŠIČKY – V sobotu 25. srpna patřily malebné Byšičky u Lysé nad Labem Šporkovým slavnostem, letos věnovaným 300 letům od spojení rodů Sweerts a Sporck. Přes chladné počasí slavnosti navštívilo několik set lidí.

Pro děti bylo připraveno Petrpaslíkovo loutkové divadlo Nymburáka Petra Pištěka a výtvarný koutek. Odpolední program pro dospělé otevřela kapela Fobos. Večerní taneční zábava pak byla pod taktovkou „oživené“ formace Druhej dech. Vyvrcholením oslav byla scénka v provedení místních divadelníků. První část se odehrála na byšické návsi, kde divadelníky podpořil lyský ženský pěvecký sbor QuantumTet.

Druhá část proběhla na loučemi osvícené Labské tůni a za pěveckého doprovodu sboru  ZUŠ F. A. Šporka AMA Musica. Roli hraběcího páru tradičně skvěle zahráli Jaroslav Bittner a Věra Škvrnová. Ostatní protagonisté však za nimi nezůstavili pozadu. Ozdobou představení byli i členové Středočeské komendy Řádu sv. Huberta. Hlavním pořadatelem akce, jejíž tradice by se měla znovu obnovit, byl Spolek rodáků a přátel města Lysá nad Labem. Finančně pak akci podpořilo město. Slavnostního zahájení se spolu se starostou města Ing. Karlem Otavou  a předsedkyní spolku dr. Danou Papáčkovou zúčastnil náměstek hejtmanky Středočeského kraje Ing. Miloš Petera.

Jana Křížová, tisková mluvčí MěÚ Lysá nad Labem


1 Comment

Jiří Hrdlička

Srpen 29, 2018at 2:21 pm

Pěkně popsaná událost v kouzelných Byšičkách V duchu mi zněla celý týden jak…

hrabě Špork tam býval
po Labi jezdíval
kde jsou ty časy…

Napište svůj názor

TV Patriot

Rozhovor se starostou města Nymburk, Ing. Tomášem Machem

Úterní rozhovor se starostou města Nymburk, Ing. Tomášem Machem, jsme zkusmo streamovali také s obrazem... No, máme co zlepšovat, obraz není úplně ideální, přesto vám celý rozhovor nabízíme, neboť je v něm hodně důležitých a zajímavých informací.Takže příště lépe :-D

Zveřejnil(a) Rádio Patriot dne Středa 16. ledna 2019

TV Patriot

Reklama

Tip Rádia Patriot

Aktuální akce v Polabí

facebook.com/radiopatriot

Reklama

Vyhledávání na webu