Talentovaný mladý filmař Jan Koutek debutuje v nymburském kině sportovním dokumentem. Máme ukázku!

NYMBURK – Nymburské kino Sokol promítne v neděli 16. září 2018 od 19 hodin dokument filmaře, režiséra a také patnáctiletého nymburského studenta Jana Koutka o nymburské běžkyni, která se připravuje na svůj první maraton. Film s názvem „42!“ je symbolikou čtyřiceti dvou kilometrů běžeckého závodu, kterému předchází jeden rok příprav. Pro režiséra Jana Koutka, který započal práce na filmu ve svých 13 letech, byl velkou inspirací krátkometrážní film o závodním běhu od britského filmaře Simona Cada.

„Nápad natočit dokument o maratonu vznikl v momentě, kdy my Adéla, čili hlavní aktérka filmu, oznámila, že chce běžet maraton. Odpověděl jsem jí, že o ní natočím film. Brala to spíše jako vtip, ale když jsem na podzim za ní uháněl s kamerou na kole, začala to brát vážně,“ říká Jan Koutek.

Přípravy, samotné natáčení a postprodukce filmu zabraly celý rok. „Nejtěžší bylo se přemluvit a film dokončit. Leckdy se mi nechtělo jít natáčet – obzvláště v zimě. A když byl film v postprodukci a já trávil hodiny v pracovně mého tatínka a film zpracovával, tak to nejenže vadilo mému okolí, ale i mě. Přece jen v létě v panelovém domě nejsou úplně nejlepší mikroklimatické podmínky. A dokončovat film o Vánočních svátcích bylo také velice zajímavé. Dohromady jsem jenom postprodukcí filmu strávil zhruba 30 hodin,“ doplňuje Koutek.

Filmu a práci v televizi se chce Jan Koutek věnovat i do budoucna. Hlavně v rámci studia Audiovizuální techniky na SPŠST Panské v Praze. Mimo to plánuje natočit nějaké krátkometrážní dramatické dílo a na podzim začít natáčet dokumentární cyklus o zajímavých volnočasových a restauračních místech. Je tak dobře možné, že o nadějném filmařském tvůrci ještě uslyšíme.

„Nymburské kino vždy nabízelo a nabízí prostor pro nemainstreamovou filmovou tvorbu a jsme rádi, že film „42!“ se zařadí mezi promítané filmy. Premiéra se uskuteční v nymburském kině Sokol za účasti tvůrců filmu,“ láká Lukáš Kadava z Nymburského kulturního centra, které na uvedení snímku spolupracuje s Nymburským půlmaratonem, Rádiem Patriot a Nymburským deníkem.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *