Pro záchranu unikátního altánu v Poděbradech zahrají Flat Fly, Zuzana Janiššová, Lipno i Poděbradští tamburaši

PODĚBRADY – V sobotu 22. září 2017 od 14 do 22 hodin proběhne na zahradě evangelické fary v Poděbradech druhý ročník multižánrového rodinného festivalu GlorietFest. Festival je pořádán na podporu obnovy unikátní poděbradské kulturní památky – romantického vyhlídkového altánu Gloriet z roku 1820. Připravována je totiž druhá ze tří etap nákladné rekonstrukce, zahrnující především terasy přímo pod altánem.

Předposlední zářijovou sobotu v Poděbradech proběhne druhý ročník multižánrového benefičního festivalu GlorietFest. Návštěvníci se mohou těšit mj. na divadelní soubor Squadra Sua nebo hudební vystoupení oceňované bluegrassové skupiny Monogram. Anglický hudebník a držitel ceny Apollo Adrian T. Bell pak představí na festivalu písně ze svého zbrusu nového alba Navigator. Zahrají také místní Flat Fly, Zuzana Janiššová nebo Poděbradští tamburaši. Festival se koná na zahradě evangelické fary u altánu Gloriet. Vstup od cyklostezky u altánu nebo bránou v parčíku naproti škole Václava Havla. Začátek od 14 hodin.

Návštěvníky festivalu čeká bohatý kulturní a doprovodný program. Festival zahájí Poděbradští tamburaši a pásmo písní V+W Osvobozené duše v podání zpěvačky Zuzany Janiššové s doprovodem. Po krátkém povídání o Bohumíru Kozákovi, architektu poděbradské „Radiovky“ a budovy evangelické fary, bude následovat vystoupení Fake Bandu (bigband ZUŠ Poděbrady) a bluegrassové skupiny Monogram. Po nich divadelní soubor Squadra Sua zahraje svou hasičskou grotesku Bomberos a pak už bude festival patřit jen hudbě. Zahraje poděbradské ska Flat Fly, hlavní festivalová hvězda Adrian T. Bell s kapelou, skočná balkánská dechovka z Nymburka Lipno a večer uzavře akusticky Privulović Band.

Pro děti bude připraveno malování na obličej nebo keramická dílna s místním keramikem Milanem Exnerem. Antikvariát Poděbrady přichystá dobročinný obchod s dětskými knihami a výtvarné tvoření. Trvale i dočasně bude na festivalu tetovat poděbradská Alushe Tattoo. K festivalu patří i dobré lokální jídlo. Na místě bude káva z poděbradské pražírny Amáres Coffee, čaj z Čajovny Na Kopečku, piva Záhora, Gloriet a Kácov, víno od Sklenky Francie, malinovka od Poděbradky a různé domácí dobroty. Už dopoledne pak proběhne pochod na trase Libice nad Cidlinou – radiostanice – altán Gloriet, připravený ve spolupráci s KČT Poděbrady (sraz v 9:55 na nádraží).

Festival podpořilo Město Poděbrady. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na obnovu altánu Gloriet.

Vstup do areálu je z Husovy ulice čp. 141 naproti ZŠ Václava Havla nebo brankou od cyklostezky podél Labe pod altánem.

Aktuální informace jsou k dispozici na FB profilu akce Altánu Gloriet:

https://cs-cz.facebook.com/glorietpodebrady/

Oficiální web altánu Gloriet: http://gloriet.evangnet.cz/

Více o historii altánu Gloriet: https://cs.wikipedia.org/wiki/Gloriet_(Pod%C4%9Bbrady)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *