ROZHOVORY: Dotazy posílejte na studio@radiopatriot.cz nebo přes kontaktní formulář na webu..........

  • 0

Ladislav Langr post poděbradského starosty zřejmě neobhájí, i když vyhrál volby. Spojili se proti němu Káninský s Červinkou

PODĚBRADY – Volby v Poděbradech s přehledem vyhrálo uskupení současného starosty Ladislava Langra Volba pro Poděbrady. Jenže sedm získaných mandátů plus možná koalice se spřízněnými stranami mu dává potenciál maximálně deseti hlasů v jedenadvacetičlenném zastupitelstvu. Proti němu stojí nově formovaná koalice o jedenácti členech.

„Končím jako starosta. Deset ku jedenácti je volební matematika,“ stroze, ale výstižně okomentoval výsledky voleb dosavadní starosta Ladislav Langr. Na jisto totiž může počítat s podporou sdružení Pro občany Poděbrad, které získalo dva mandáty a s jedním od SNK Mladé Poděbrady.

Protikandidát na starostu vzejde z jednání mezi lídrem sdružení Naše Poděbrady Miroslavem Káninským a jedničkou na kandidátce STAN + KDU-ČSL Jaroslavem Červinkou. Káninského strana získala ve volbách pět mandátů oproti třem pro STAN, Červinka má ale o 119 více preferenčních hlasů. Spojení Káninského s Červinkou je pro mnoho voličů nepříjemným překvapením. Třetí do party je ODS u které je už z principu nemožné, aby podpořila na starostu Ladislava Langra. Ta získala tři mandáty.

Nic ale není ještě pevně rozhodnuto a jednání se stále vedou. Dá se spekulovat o možném „přeběhlíkovi“ z uskupení STAN + KDU-ČSL, kterému by se nemuselo líbit spojení s Káninského Našimi Poděbrady. V podstatě by mohla i ODS navrhnout vlastního kandidáta na starostu a nepřiklonit se ani k jednomu z výše jmenovaných.

Jednání stran budeme nadále sledovat…

 

 


Napište svůj názor

TV Patriot

Rádio Patriot doporučuje:

Reklama

Aktuální akce v Polabí

facebook.com/radiopatriot

Reklama

Vyhledávání na webu