ROZHOVORY: Dotazy posílejte na studio@radiopatriot.cz nebo přes kontaktní formulář na webu..........


  • 1

V Poděbradech je potvrzeno! Starostou se o jeden hlas stal lídr kandidátky STAN Jaroslav Červinka

PODĚBRADY –  Překvapení se při ustavujícím zastupitelstvu města Poděbrady nekonalo. Jak bylo předem avizováno novou koalicí STAN, NAŠE PODĚBRADY a ODS, starostou byl zvolen Jaroslav Červinka, lídr kandidátky STAN v posledních volbách. Uvolněnými místostarosty se stali Roman Schulz z ODS a Miroslav Holas ze sdružení NAŠE PODĚBRADY. Vítěz voleb, dosavadní starosta a jednička na kandidátce VOLBA PRO PODĚBRADY Ladislav Langr vyšel naprázdno. Nebude ani v radě města.

Protikandidáti na post starosty byli navrženi dva. Radek Smejkal (Pro občany Poděbrad) a Ladislav Langr. Ten volby fakticky vyhrál, co do počtu preferenčních hlasů a se svým sdružením získal sedm mandátů v jedenadvacetičlenném zastupitelstvu, tedy největší zastoupení. Sestavit většinovou koalici s ostatními stranami se mu ale nepodařilo. Ladislav Langr tak po osmi letech končí ve vedení města a odchází do opozice. Jak Smejkal, tak Langr v přímé volbě o jeden hlas neprošli. Jedenácti hlasy byl naopak starostou Poděbrad zvolen Jaroslav Červinka, přičemž  Jiří Pacovský (SNK MLADÁ PODĚBRADY) a Milan Suchomel (VOLBA PRO PODĚBRADY) se zdrželi.

V radě města nezůstal nikdo z té minulé. Kromě výše jmenovaného starosty a dvou místostarostů v ní nově zasednou také Helena Štrobl Syrovcová (ODS), Pavel Bažant a Miroslav Káninský (NAŠE PODĚBRADY)  a Zdeněk Havlas (STAN). Starostovo hnutí tak bude mít v radě jen dva mandáty, NAŠE PODĚBRADY tři a ODS dva. Rada města zůstává sedmičlenná.

Předsedou Finančního výboru je Petr Fiala (ODS) a naproti zavedenému zvyku, kdy byla funkce předsedy Kontrolního výboru vždy nabídnuta lídrovi nejsilnější opoziční strany, se jejím předsedou stal Miroslav Káninský (NAŠE PODĚBRADY). Protikandidáti Klára Jirásková (Pro občany Poděbrad) a Ladislav Langr (VOLBA PRO PODĚBRADY) získali vždy jen deset hlasů. V praxi to znamená, že nová koalice bude kontrolovat sama sebe.

Josef Podolák

 


1 Comment

Miroslava Pilerová

Říjen 31, 2018at 4:49 pm

radio patriot

Napište svůj názor

Reklama

Tip Rádia Patriot

Aktuální akce v Polabí

TV Patriot

Reportáž - Přívoz v Nymburce, 27.9.2018

Pro přepravu pěších a cyklistů přes řeku Labe slouží od 1. září 2018 v Nymburce přívoz. Městskou pokladnu to stojí zhruba 200 tisíc korun měsíčně. Převozce vybrala radnice "na přímo," bez výběrového řízení. Byli jsme se podívat, jaký je o službu zájem ze strany veřejnosti.

Zveřejnil(a) Rádio Patriot dne Čtvrtek 27. září 2018

facebook.com/radiopatriot

Reklama

Vyhledávání na webu