ROZHOVORY: Dotazy posílejte na studio@radiopatriot.cz nebo přes kontaktní formulář na webu..........


  • 0

Po dvou letech se do čela Nymburka vrací Tomáš Mach. Jeho zástupci jsou Bořek Černý a Stanislava Tichá. Všichni ze sdružení Nymburk s klidem

NYMBURK – Překvapení se na ustavujícím zastupitelstvu nekonalo. Přestože končící starosta Pavel Fojtík navrhl na prvního muže na radnici lídra Nymburských demokratů a dosavadního místostarostu Jana Rittera, do čela města byl zvolen bývalý starosta a lídr sdružení Nymburk s klidem, Tomáš Mach.

Před samotnou volbou starosty, která byla letos, oproti zažité nymburské tradici, veřejná, Jan Ritter ve dvacetiminutové prezentaci připomněl, co vše se za poslední dva roky povedlo realizovat a jaké projekty jsou rozpracované. K hlasování o Ritterovi na pozici starosty ale nakonec vůbec nedošlo, protože těsným poměrem 11:10 hlasů byl následně zvolen do čela zastupitelů bývalý starosta Tomáš Mach. Předem deklarovaná koalice Nymburk s klidem, ČSSD a ODS tedy potvrdila, že společně bude vládnout nymburské radnici. 

Místostarosty byli následně zvoleni Bořek Černý a Stanislava Tichá, oba z Nymburk s klidem. Sedmičlennou radu města dále doplnili Petr Šmíd (Nymburk s klidem), někdejší starosta Miloš Petera za ČSSD a bývalý místostarosta Zdeněk Vocásek a Aleš Toman z ODS.

Do čela kontrolního výboru byla zvolena Adriena Gabrielová (ANO 2011), dosavadní místostarostka a finační výbor povede radní Petr Šmíd.

Do opozice tak odchází Změna pro Nymburk, Nymburští demokraté, ANO 2011 a Zdravý Nymburk.

Rozhovor se starostou Tomášem Machem nabídneme na Rádiu Patriot ve čtvrtek 8. listopadu od 11:00 hodin.

 


Napište svůj názor

Reklama

Tip Rádia Patriot

Aktuální akce v Polabí

TV Patriot

Reportáž - Přívoz v Nymburce, 27.9.2018

Pro přepravu pěších a cyklistů přes řeku Labe slouží od 1. září 2018 v Nymburce přívoz. Městskou pokladnu to stojí zhruba 200 tisíc korun měsíčně. Převozce vybrala radnice "na přímo," bez výběrového řízení. Byli jsme se podívat, jaký je o službu zájem ze strany veřejnosti.

Zveřejnil(a) Rádio Patriot dne Čtvrtek 27. září 2018

facebook.com/radiopatriot

Reklama

Vyhledávání na webu