Vánoční strom si letos vybrali sami Nymburáci. Bude jím 12 metrů vysoký smrk z Dlouhopolska

NYMBURK – Nymburáci si vybrali v anketě města svůj vánoční strom, který bude stát v době adventu na Náměstí Přemyslovců. Vítězem se stal smrk z Dlouhopolska, který se rozsvítí o první adventní neděli 2. prosince. Město si tentokrát připravilo i další novinky.

„Chtěli jsme dát občanům možnost, aby si sami vybrali, který strom ozdobí náměstí v době adventu. Mám radost, že byl vybrán ten nejhezčí strom i když nebude snadné ho do Nymburka přivést,“ informoval starosta Ing. Tomáš Mach, Ph.D.

Celý týden až do neděle 18. 11. mohli lidé hlasovat v anketě o nymburský vánoční strom. Celkem město obdrželo 8 nabídek z blízkého okolí, například z Kamenného Zboží, Poděbrad, Seletic, Velimi nebo Dlouhopolska. Pouze však 3 splnily požadavky na výšku, zdravotní stav, bohatost, přímý růst a také přístup pro jeho snesení a přepravu. Z těchto tří jehličnanů suverénně vyhrál ten z Dlouhopolska, který získal celkem 174 hlasů. Jedná se o smrk s odhadovanou výškou 12 metrů a do Nymburka bude převezen v pondělí 26. listopadu.

Vánoční strom se rozzáří přesně na první adventní neděli (2. 12.) v 16.30 hodin. Letos si adventní svátky užijí Nymburáci přeci jen trochu jinak. Současně se také rozsvítí první adventní svíčka v okně radnice. Během rozsvícení se každý bude moci zahřát svařeným vínem, punčem, teplou medovinou nebo se zakousnout se při poslechu znějících koled do perníku, trdelníku a jiných dobrot. Tentokrát si město připravilo program po celý adventní čas, který zakončí na Štědrý den v 10 hodin pohádka pro děti a rodiče.

Nejedná se jen o změnu výzdoby Náměstí Přemyslovců, vedle tradičního rozsvěcení vánočního stromečku jsou na programu kratší nedělní programy spojené s rozsvěcením adventní svíčky v oknech radnice. Čtvrtou adventní neděli se můžete těšit i na starostův punč, který vám rád osobně naservíruje.

„Na přípravu a realizaci nových nápadů bylo minimum času, ale věříme, že lidé změnu skutečně poznají. Po celý advent bude centrum města vonět vánočním punčem a za celý realizační tým věříme, že „Sejdeme se u stromečku!“ vejde do podvědomí lidí jako další ze zažitých slovních spojení, které udělá nymburské Vánoce ještě hezčí a naše město živější,“ přiblížila místostarostka Stanislava Tichá.

Pódium u vánočního stromečku je k dispozici místním spolkům, školám i všem ostatním, kteří by chtěli prostor oživit vystoupením s vánoční tématikou. V případě zájmu se obraťte na Nymburské kulturní centrum.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *