ROZHOVORY: Dotazy posílejte na studio@radiopatriot.cz nebo přes kontaktní formulář na webu..........

  • 0

Vánoční strom si letos vybrali sami Nymburáci. Bude jím 12 metrů vysoký smrk z Dlouhopolska

NYMBURK – Nymburáci si vybrali v anketě města svůj vánoční strom, který bude stát v době adventu na Náměstí Přemyslovců. Vítězem se stal smrk z Dlouhopolska, který se rozsvítí o první adventní neděli 2. prosince. Město si tentokrát připravilo i další novinky.

„Chtěli jsme dát občanům možnost, aby si sami vybrali, který strom ozdobí náměstí v době adventu. Mám radost, že byl vybrán ten nejhezčí strom i když nebude snadné ho do Nymburka přivést,“ informoval starosta Ing. Tomáš Mach, Ph.D.

Celý týden až do neděle 18. 11. mohli lidé hlasovat v anketě o nymburský vánoční strom. Celkem město obdrželo 8 nabídek z blízkého okolí, například z Kamenného Zboží, Poděbrad, Seletic, Velimi nebo Dlouhopolska. Pouze však 3 splnily požadavky na výšku, zdravotní stav, bohatost, přímý růst a také přístup pro jeho snesení a přepravu. Z těchto tří jehličnanů suverénně vyhrál ten z Dlouhopolska, který získal celkem 174 hlasů. Jedná se o smrk s odhadovanou výškou 12 metrů a do Nymburka bude převezen v pondělí 26. listopadu.

Vánoční strom se rozzáří přesně na první adventní neděli (2. 12.) v 16.30 hodin. Letos si adventní svátky užijí Nymburáci přeci jen trochu jinak. Současně se také rozsvítí první adventní svíčka v okně radnice. Během rozsvícení se každý bude moci zahřát svařeným vínem, punčem, teplou medovinou nebo se zakousnout se při poslechu znějících koled do perníku, trdelníku a jiných dobrot. Tentokrát si město připravilo program po celý adventní čas, který zakončí na Štědrý den v 10 hodin pohádka pro děti a rodiče.

Nejedná se jen o změnu výzdoby Náměstí Přemyslovců, vedle tradičního rozsvěcení vánočního stromečku jsou na programu kratší nedělní programy spojené s rozsvěcením adventní svíčky v oknech radnice. Čtvrtou adventní neděli se můžete těšit i na starostův punč, který vám rád osobně naservíruje.

„Na přípravu a realizaci nových nápadů bylo minimum času, ale věříme, že lidé změnu skutečně poznají. Po celý advent bude centrum města vonět vánočním punčem a za celý realizační tým věříme, že „Sejdeme se u stromečku!“ vejde do podvědomí lidí jako další ze zažitých slovních spojení, které udělá nymburské Vánoce ještě hezčí a naše město živější,“ přiblížila místostarostka Stanislava Tichá.

Pódium u vánočního stromečku je k dispozici místním spolkům, školám i všem ostatním, kteří by chtěli prostor oživit vystoupením s vánoční tématikou. V případě zájmu se obraťte na Nymburské kulturní centrum.


Napište svůj názor

TV Patriot

Rozhovor se starostou města Nymburk, Ing. Tomášem Machem

Úterní rozhovor se starostou města Nymburk, Ing. Tomášem Machem, jsme zkusmo streamovali také s obrazem... No, máme co zlepšovat, obraz není úplně ideální, přesto vám celý rozhovor nabízíme, neboť je v něm hodně důležitých a zajímavých informací.Takže příště lépe :-D

Zveřejnil(a) Rádio Patriot dne Středa 16. ledna 2019

TV Patriot

Reklama

Tip Rádia Patriot

Aktuální akce v Polabí

facebook.com/radiopatriot

Reklama

Vyhledávání na webu