HLASUJTE: Nymburk buduje free WiFi hotspoty. Kde přesně budou, rozhodnou sami Nymburáci

NYMBURK – Vedení města Nymburk připravuje bezplatné WiFi připojení pro občany i návštěvníky města. Na základě žádosti získalo v dotačním programu Wifi4EU 15 tisíc eur (cca 390 tisíc Kč) na zřízení městské bezdrátové sítě. Dnešním dnem bude spuštěna anketa, ve které je možné hlasovat o místech, kde bude internet zřízen.

„V současné době jsou možnosti bezplatného připojení k internetu ve městě omezené, veřejná WiFi síť je jedna z možností, jak nejen obyvatelům, ale i návštěvníkům Nymburka usnadnit přístup k internetu. Zároveň chceme, aby si občané sami vybrali, kde chtějí hotspoty umístit,“ vysvětlila místostarostka města Stanislava Tichá.

Iniciativa WiFi4EU podporuje zavádění bezplatného WiFi připojení pro občany a návštěvníky ve veřejných prostorách, jako jsou parky, náměstí, veřejné budovy, knihovny, zdravotní střediska nebo muzea v celé Evropě. Stejně jako Nymburk mohla všechna města EU požádat o poukázku v hodnotě 15 000 EUR na financování instalace WiFi sítě. Získání financí záleželo hlavně na pořadí zaslané žádosti a Nymburk se umístil mezi úspěšnými žadateli. Největší zásluhu na tom má Odbor informatiky, který žádost podával.

Zařízení bezdrátové sítě musí být umístěno ve veřejných prostorách daného města, které ještě není vybaveno bezplatným WiFi připojením (tzv. hotspotem) a to Nymburk splňuje. Poskytnuté finance bude možné využít na vybavení a instalaci WiFi hotspotů. Internetové připojení a údržbu zařízení budou platit sami žadatelé, tedy město.

Bylo vytipováno celkem 15 míst v různých lokalitách po městě, kde je technicky možné internet zprovoznit. Finální seznam míst vyberou občané v internetové anketě na webu města, nebo přímo zde. Každý hlasující může vybrat ze 4 vnitřních a 6 venkovních míst, kde bude veřejný internet zřízen.

1 Response

 1. Jan Elznic napsal:

  Obrázek s nálepkou v odkazu je „Wi-Fi free“, což znamená něco jako „zóna bez Wi-Fi“. Správně je „Free Wi-Fi“. Pokud slovo „free“ dám až za slovo „Wi-Fi“, má přesně opačný význam:

  Sugar free = bez cukru (Free sugar = cukr zdarma)
  Gluten free = bezlepkový (Free gluten = lepek zdarma)
  Smoke free = nekuřácký (Free smoke = kouření zdarma)
  Shipping free = bez doručení (Free shipping = doručení zdarma)
  Duty free = bez cla (Free Duty = clo zdarma)

  https://slovnik.seznam.cz/en/?q=free

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *