Budova nymburského hlavního nádraží se bourat nebude! Shodlo se na tom vedení města se SŽDC

NYMBURK – Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) a město Nymburk budou postupovat společně při řešení rekonstrukce výpravní budovy na hlavním nádraží. Zástupci obou stran se na tom dohodli na společném jednání na začátku března.

„Městem poslední dobou hýbala otázka o osudu budovy hlavního nádraží, ani vedení města není osud budovy lhostejný. Nymburské nádraží je pevnou součástí našeho města a stojí tu už od roku 1870. Z tohoto důvodu jsme iniciovali schůzku se zástupci SŽDC, která je majitelem budovy. Nádraží jsme chtěli zachránit, aniž by ho město muselo koupit, a to se nám podařilo,“ vysvětlil místostarosta města Mgr. Bořek Černý.

Přítomní za město Nymburk i SŽDC se shodli, že optimální řešení rekonstrukce výpravní budovy a přednádraží je nutné vytvářet společně. Jen tak může vzniknout funkční celek s logicky navazujícími pěšími trasami a provázaným urbanistickým řešením.

Snahou obou stran je stávající historickou výpravní budovu zachovat, využít ji pro cestující a zároveň z ní vytvořit objekt odpovídající potřebám veřejné dopravy v 21. století. Práce na potřebných dokumentacích zahájí město i SŽDC neprodleně.

Výpravní budova ve stanici Nymburk hlavní nádraží téměř 150 let dotváří charakter města a připomíná podíl železnice na jeho rozvoji. Současný stav výpravní budovy neodpovídá jejímu významu přestupního uzlu, který denně využívá v průměru 8000 cestujících.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *