Nymburská Špička se má stát novým prostorem pro kulturní a společenské akce, ale i pro běžné setkávání nejen Nymburáků

NYMBURK – V letošním roce byla podepsána smlouva o bezplatné výpůjčce Špičky od Povodí Labe, s.p., které je majitelem. Rada města chce tento zajímavý prostor více oživit a dlouhodobý pronájem je první krok, jak toho dosáhnout.

Nymburská Špička (foto: Tomáš Kukal)

„Pohled na město ze Špičky patří bezesporu k těm nejkrásnějším, které můžeme v Nymburce nalézt, a přesto právě toto místo stálo doposud trochu stranou pozornosti. Nyní to můžeme změnit a prostor více oživit a to nejen při městských akcích. Přidáním mobiliáře dáme lidem možnost více Špičku využívat k setkávání s přáteli, piknikům, anebo svatbám,“ vysvětlila místostarostka města Stanislava Tichá.

Město Nymburk uzavřelo s Povodím Labe, s. p., smlouvu o bezplatné výpůjčce pozemku Špičky, na dobu 5 let s možností dalšího prodloužení. Město chce Špičku využívat například při různých kulturních akcích včetně Nymburského posvícení, které se zde pravidelně pořádá. Na základě dlouhodobého pronájmu město plánuje tento prostor více zatraktivnit a přizpůsobit společenskému životu obyvatel. V přípravě je projekt na umístění laviček, stolů, podia, případně piknikového místa s ohništěm.

1 Response

  1. Pavel Hlaváč napsal:

    8.- 12. května 2019 bude tato část města využita, tak jako již šest let, k akci Lodě na Labi 2019. Letos i k BOXU na lodi a to vůbec poprvé v ČR a to 11. května 2019 od 13:00hod.
    Více o VII. ročníku Lodě na Labi 2019 najdete na FB PRUH POLABÍ.
    https://www.facebook.com/events/249508622456221/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *