Mladí klavíristé ze Základní umělecké školy Františka Antonína Šporka v Lysé nad Labem sklízejí úspěchy doma i v zahraničí

LYSÁ NAD LABEM – V polovině dubna proběhlo v Říčanech první Středočeské pianoforte, soutěžní přehlídka mladých klavíristů Středočeského kraje. Všichni reprezentanti Základní umělecké školy F. A. Šporka –  Nela Špringrová, Barbora Zápotocká, Emma Šlechtová, Ondřej Zikán – přivezli  domů ocenění za 1. a 2. místo v příslušných kategoriích. Pavel Bárta se pak dokonce stal absolutním vítězem. Místní „zušku“ navštěvuje už šest let a společně s Nelou Špringrovou a Barborou Zápotockou zahrál v neděli 14. dubna v Senátu Parlamentu ČR, pod jehož záštitou se soutěž konala. „Koncert v krásném prostředí  Senátu byl určen pro pedagogy, rodiče, ostatní soutěžící, porotce a hosty,“ řekla ředitelka ZUŠ Vlasta Blažková, která je na žáky školy právem hrdá.

Výčet jejich úspěchů  tímto totiž nekončí. Rudolf Grepl v březnu získal hned dvě ocenění v mezinárodních klavírních soutěžích. Na „Melos“ v Římě  obdržel 1. cenu a na Beethovenových Teplicích byl třetí. Je svěřencem Libora Čapka a místní „zušku“ navštěvuje čtyři roky.  ZUŠ Lysá nad Labem  má v současné době 912 žáků. Při škole pracuje několik hudebních těles a pěveckých sborů.

Jana Křížová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *