V květnu otevřou novou cyklověž v Kolíně a Čelákovicích. Úspěch už slaví v Poděbradech a Lysé nad Labem. V Nymburce se zatím ani neplánuje

KOLÍN – Po Lysé nad Labem a Poděbradech nabídne službu úschovy kol v prosklené věži také Kolín. A o týden později i Čelákovice. Na Středním Polabí tak chybí pouze centrální Nymburk, kde paradoxně sídlí spolek Labská stezka, který je průkopníkem právě cyklodopravy v Polabí a na jehož konferenci byla městům před lety BikeTower, neboli cyklověž poprvé představena. Každopádně v Nymburce je cyklověž v plánu, až někdy… Pokud potřebujete nějaké přesnější časové určení, tak až bude hotové nové nádraží a prostor kolem. 

V Kolíně se mělo původně  začít stavět už v září loňského roku, hotovo mělo být do konce roku. Kvůli problémům s vybranou firmou ale začala stavba až na přelomu října a listopadu. Kolínu pomohla s financováním cyklověže dotace, celkové náklady se pohybují kolem 12 milionů korun. Kromě dotace z EU přispěl Středočeský kraj, město tak ze svého rozpočtu zaplatí jen asi milion korun. Samotná cyklověž je nyní  stavebně hotová,  prošla úspěšně testováním a je připravena k provozu. Bohužel dokončovací práce v bezprostředním okolí cyklověže (výstavba přístupového chodníku k vrátkům do areálu společnosti ČEZ a terénní a sadové úpravy) nabraly mírné zpoždění. Vydání kolaudačního souhlasu je samozřejmě podmíněno bezvadným dokončením všech součástí stavby. Aby bylo zaručeno splnění všech náležitostí, odkládá se slavnostní otevření o týden, z původně avizovaného termínu 10. května na 17. května 2019.

Slavnostní otevření proběhne za účasti představitelů města, novinářům i veřejnosti bude představen celý systém a jeho používání. Srdečně zveme širokou veřejnost, aby se se systémem fungování cyklověže přišla seznámit. Po slavnostním otevření začne cyklověž ihned fungovat pro veřejnost, úschova kola na 24 hodin bude zpoplatněna částkou 5 Kč a v případě použití aplikace In Karta ČD bude uschování bezplatné.

Autor fotografií: Jan Navrátil

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *