V TS Nymburk mají nové šatny, sociální zázemí a jídelnu pro zaměstnance. Akce vyšla na 4,5 milionu korun bez DPH

NYMBURK – Technické služby města Nymburk zlepšují prostředí pro své zaměstnance. Nově mají pracovníci k dispozici jídelnu, šatny, sprchy a další sociální zázemí odpovídající standardům 21. století. Celková rekonstrukce prostor vyšla na 4,5 milionu korun bez DPH a trvala dva roky.

Jejich práce je vidět a proto také často terčem kritiky. Vždyť o tom, jak vypadá město Nymburk, jak je uklizené, v jakém stavu jsou veřejná prostranství, zeleň, ale i místa pohledům skrytá, rozhoduje kvalita jimi odvedené práce. Často musí fyzicky náročné úkony provádět vzdor počasí, v dešti, chumelenici, v mrazu nebo naopak ve spalujících letních žárech. Jak vnímají Nymburk turisté, návštěvníci, ale i jak vnímají místo svého domova sami Nymburáci do značné míry záleží právě na zaměstnancích Technických služeb města Nymburk. 

„Ano, práce u nás mnohdy není lehká. Ale kdo skutečně pracovat chce a odvádí zadaný úkol včas a v pořádku, ten se má v technických dobře. Myslím, že to vědí i sami zaměstnanci. Proto jsme se také od mého nástupu do funkce ředitele rozloučili jen s několika málo pracovníky. Ti buď nechtěli přijmout nastavená pravidla, nebo na ně nestačili,“ líčí ředitel Technických služeb města Nymburk Martin Netolický.

Jenže pro výkon náročné práce je potřeba zaměstnancům také vytvořit adekvátní zázemí. Dosavadní šatny, sprchy a další sociální zařízení bylo v TS Nymburk na, řekněme, nevalné úrovni. Důležité je ale sloveso „bylo.“ Od začázku května je vše jinak. „Stav sociálního zázemí a šaten byl naprosto tristní. Za účasti pana starosty se dne 7. května uskutečnilo slavnostní otevření budovy v areálu technických služeb, kde se nachází zrekonstruované prostory, které již slouží našim zaměstnancům. Jedná se o jídelnu a šatny spolu se sociálním zařízením. Důvodem výstavby byly zcela nevyhovující prostory v administrativní budově, které nyní vlastními silami zrekonstruujeme a nabídneme k pronájmu,“ popsal situaci ředitel Netolický. Celé dílo, od projektové dokumentace k finálnímu předání, trvalo dva roky a vyšlo pokladnu technických služeb na 4,5 milionu korun bez DPH. S provádějící firmou BW staviteství se podařilo dohodnout rozdělení plateb za faktury do dvou let, tedy do dvou účetních uzávěrek TS Nymburk.

Josef Podolák

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *