Nymburské letní kino pod jasanem připomene výročí vstupu člověka na Měsíc

NYMBURK / VESMÍR – Dne 20. července 2019 uplyne přesně padesát let, kdy se dotkla noha člověka povrchu Měsíce. Nymburské kino Sokol si tento významný dějinný milník připomene speciální akcí. V letním kině pod jasanem na zahradě nymburského kina v tento den od 21.00 promítneme film První člověk.

„Chtěli jsme letní sezónu kina trochu zpestřit a přišli jsme s konceptem letního kina na zahradě před nymburským kinem. Chybí zde sice kulisa nymburských středověkých hradeb a také plátno je trochu menší, sázíme ale na domácí prostředí s kavárenským venkovním posezením a dobrým občerstvením,“ láká vedoucí nymburského kina Lukáš Kadava.

Snímek od režiséra Damiena Chazzelleho vypráví příběh zřejmě nejslavnějšího astronauta všech dob, Neila Armstronga. Ten přistává v červenci roku 1969 v rámci mise Apollo 11 na Měsíci a jako první člověk sestoupí na jeho povrch a uprostřed Moře klidu pronáší svou historickou sentenci: „Je to malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo.“ Známého astronauta ve filmu ztvárnil herec Ryan Gosling. „Myslíme, že toto výročí určitě stojí za připomenutí a krom toho je Chazzelleho snímek První člověk opravdu dobrý film,“ doplňuje Kadava.

Přijďte si znovu připomenout neopakovatelný zážitek z mise Apolla 11. K dobrému filmu dobré jídlo a pití, otevřen bude venkovní grill. Vstupné 80,- Kč. Více na www.nkc-nymburk.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *