Nymburk se zapojil do národní databáze ztrát a nálezů. Zejména pro návštěvníky města tak bude jednodušší se shledat se svým ztraceným majetkem

NYMBURK – Do národní databáze ztrát a nálezů se nově zapojil také Nymburk, respektive Městská policie města Nymburk, která tuto agendu spravuje. Roztržitý majitel se tak může pomocí jednotného systému shledat zpět se svojí ztracenou věcí nebo i psem. Jednoduché vyhledání nabízí web www.eztraty.cz, kam aktuálně vkládají nálezy města, obce, instituce, podniky a dopravci.

 

„Tato služba bude zřejmě více prospěšná pro lidi mimo Nymburk. Domácí vědí, že se mohou při ztrátě či nálezu obrátit přímo na nás. Ale dovedu si představit situaci, kdy do Nymburka přijede třeba turista z Prahy, vydá se po cyklostezce do Poběbrad a zpět a teprve doma zjistí, že někde něco ztratil. Samozřejmě v tu chvíli není schopen si uvědomit, kde ke ztrátě mohlo dojít. Proto si myslím, že taková národní databáze má smysl,“ hodnotí vstup nymburských „Ztrát a nálezů“ do systému eZtraty vrchní strážník  Městské policie Nymburk Martin Rajl. 

Díky tomu, že se do systému zapojili i dopravci, například České dráhy, a přidávají se jednotlivá města,  stává se z eZtrát databáze s velkým počtem zaevidovaných věcí, ale také s vysokým procentem návratů k majitelům.  V letoším roce již eZtráty evidují kolem 43 tisíc nalezených věcí po celé republice a přitom úspěšnost návratů je přes 50%.

Celý systém a vyhledávání funguje zdarma a nevyžaduje po smolaři žádnou registraci, symbolickou částkou je zpoplatněna služba preventivní, kdy si konkrétní předmět opatříte identifikační značkou a při jeho ztrátě, respektive nalezení, jdou už nálezci najisto, neboť právě majitele nalezené věci snadno dohledají v databázi.

Josef Podolák

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *