Mariánský sloup, jeden ze symbolů Poděbrad, vážně poškodil místní obyvatel. A řádil i jinde! Nyní mu hrozí až tři roky ve vězení

PODĚBRADY – Lázeňským městem v polovině srpna doslova otřásl vandalský čin, kdy chuligán vážně poškodil jeden ze symbolů města – Mariánský sloup na Jiřího náměstí. Díky kamerovému systému se podařilo zjistit vandalovu totožnost a vysledovat celou noční cestu městem, kdy dále poničil stromy, lampy a dokonce auto. A jaké je hořké překvapení na závěr? Nebyl to cizinec, ani návštěvník z jiného města. Takto otřesně se ve svém městě choval dvacetiletý Poděbraďák!

Poděbradští policisté sdělili podezření ze spáchání trestných činů poškození cizí věci a výtržnictví dvacetiletému mladíkovi, který se zmíněných skutků dopustil  během několika málo hodin celkem pěti jednáními, kdy za nejzávažnější lze považovat poškození sochy Sv. Prokopa na poděbradském náměstí. K tomu došlo dne 15. srpna 2019 mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní, kdy mladík vylezl na mariánský sloup a odlomil část pravé pískovcové ruky zmíněného světce spolu s pozlacenou berlou. Takto způsobená škoda byla vyčíslena na bezmála 25 tisíc korun. To ale nebyla jeho jediná aktivita. Během svého řádění vyvrátil a rozlámal na několik částí vysazený, strom Pavlovnie plstnaté u vodní nádrže Jordán, poškodil dvě lampy veřejného osvětlení v Aleji Esperanto a spolu s dalšími dvěma osobami poničil osobní automobil zaparkovaný v Poděbradech v ulici Studentské. V souhrnu pak mladíkem způsobená škoda převyšuje osmdesát tisíc korun. V případě odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři léta.

Josef Podolák

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *