Znovuotevření nymburského bazénu nic nebrání, podhledy jsou opraveny. Bazén by měl zahájit provoz v pondělí 9. září

NYMBURK – Po šestnácti měsících od nuceného uzavření bude nymburský plavecký bazén opět v provozu. Na kontrolním dnu neshledaly inspektorky stavebního úřadu ani hygienické stanice nic, co by bránilo znovuotevření. Prozatím pro plavecké školy se tak bazén s největší pravděpodobností otevře v pondělí 9. září. 

Právě stavební úřad a hygiena svým rozhodnutím v květnu 2018 přikázaly bazén okamžitě uzavřít. Krajská hygienická stanice Středočeského kraje a Stavební úřad Nymburk provedly v budově kontrolu a upozornily na konkrétní závady. Stavební úřad podal výzvu zjednání nápravy závad, kterými byly uvolněné podhledy na některých místech v bazénové hale a část zkorodovaných úchytů, přidržujících podhledy ke konstrukci. Na základě těchto skutečností vyzval stavební úřad vlastníka stavby (město Nymburk) ke zjednání nápravy zjištěných závad a uzavření bazénu. Hrozilo, že se podhledy zřítí, což by mohlo mít při zaplněné plovací ploše, třeba školáky, tragické následky.

Stav původních podhledů těsně před uzavřením

O špatném stavu bazénu a konkrétně podhledů se vědělo delší dobu. Ovšem donedávna v zastupitelstvu města Nymburka převládal názor, že tento starý bazén projde rozsáhlou rekonstrukcí. Proto nikdo tikající hodiny neslyšel a zákaz provozu přišel jako blesk z čistého nebe.

Poté, co letos v dubnu nymburští politici rozhodli o změně, tedy, že stávající bazén se přestavovat nebude, ale postaví se nový u zimního stadionu, bylo nutné rychle rozhodnout, jak zprovoznit ten současný. Rada města rozhodla 26. června, že podhledy opraví nymburská stavební firma Libora Kouříka za 3,230 milionů bez DPH a zároveň vyjádřila potřebu, aby byl bazén schopný provozu s novým školním rokem. Stavebník tedy neměl na otálení žádný čas a hned se musel pustit do díla. A povedlo se.

Ve středu 28. srpna proběhl v nymburském bazénu inspekční den kontrolorek hygienické stanice a stavebního úřadu. Vyjádřily uspokojení s novým stavem a povolily další užívání na dobu pěti let s tím, že po třech letech proběhne překontrolování stavu.

Josef Podolák

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *