Rodinu na dně sil a financí zachraňují Nymburáci. Příběh paní Dariny vzbudil nebývalou vlnu solidarity. Pomůžete také? – Rádio Patriot

Rodinu na dně sil a financí zachraňují Nymburáci. Příběh paní Dariny vzbudil nebývalou vlnu solidarity. Pomůžete také?

31 komentářů

 1. Drahus napsal:

  Osobně paní Darinu neznám v podstatě nevím o koho jde,ale při čtení komentářů je mi na zvracení, lidi závidí i to ,že někdo navrhl někomu pomoct.Kdo chce pomůže kdo nechce nemusí ,každého svobodná volba.Argument mě taky nikdo nepomohl,je opravdu IQ tykev.

 2. Pavlína napsal:

  Ùraz má z pekáren! Takže mi tady furt něco nepodsouvejte! Povím Vám jedno! Paní Darina nikde o pomoc nežádala. Byla to prostě akce lidi,kteří vidí jak žije. Stačí se podívat na transpa. učet a uvidíte,že nebyla vyčerpaná ani koruna a víte proč? Protože paní Darina se snaží vše zvládat sama. Jste jedovatá až to hezké není.

 3. Kamila napsal:

  Nevím s kým se furt chcete scházet. Snad paní D.by se k tomu měla postavit čelem a nemusí za ní mluvit jiný.Snad je svepravna přeci?!A když už ji tak znáte tak jistě ,víte že hednicap …pokud myslíte ruku,nemá od dětství?!Malé omyly z nichž se stávají velké lži.Radsi bez podkladu nikoho neobhajujte.Zamotavate se do tech lži cim dal vic!A každý radši fa svému dítěti najíst a sám sobě utrhne od pusy i ty cigarety.

  • Mirek napsal:

   paní Kamilo.paní Darina si svůj hendikep způsobila sama,nedodržováním technologických postupů v Nymburské pekárně.Strčila totiž ruku do děličky těsta,ač byla na toto porušování postupů soustavně upozorňována.Že to je úraz z pekárny mohu odpřisáhnout,byl jsem ten den kdy se ji to stalo též na směně.Toto jsem chtěl sdělit jen k jejímu hendikapu k ostatnímu se nechci a ani nebudu vyjadřovat

 4. Zuzana Kroupová napsal:

  Tak jsem si přečetla příspěvky novodobých nymburských kádrovaček a je mi za ně stydno. Závist je opravdu strašná věc, ale kolik z vás by dokázalo žít ve třech lidech z toho mála, které paní Darina má? I když chodila do práce, tak to žádná hitparáda nebyla, ale zvládala to. Proč žádná z vás neodsoudí neplatícího otce? Kdyby platil, tak by k této situaci nedošlo. Víte, že má paní Darina handicap z dětství a přesto zvládá vše a pracuje? Vyčítáte jí kouření, ale i kdyby nekouřila, tak byste si našly něco jiného. Však už to tady bylo i naznačeno – viz finanční negramotnost. Stydím se za vás. Ono neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Nikdy nevíte, kdy budete samy v situaci, kdy budete potřebovat pomoc. Pak budete rády, když i vám někdo otevře své srdce.

 5. Pavlína napsal:

  Co Vám je do nakých papíru? Bože!!! Nepřispěli jste máte jiný názor,ale laskavě přestaňte tady někoho špinit! Šla s kartonem? No to jde plno lidí! Komu je ten karton koupen? To už by nevite! Zda máte problém tak velký a trhá vám to tak moc žíly ráda se sváma sejdu a vše Vám uvedu na pravou míru! Vy mi tedy připravte podklady o obelhávání. Pěkný večer 😊

 6. Jana napsal:

  Můžete sem dát nějaký důkazy jak to tedy vlastně je ? Myslím,že by to bylo fér pro nás pro všechny a třeba by se tím spousty vysvětlilo. A vyvratilo to co není pravda. Myslím, že pro nás všechny by to bylo fér! V dětství, jsem zažila něco podobného, ale nikdy se zadna sbírka nekonala. Kluku mi je v líto, ale zase na druhou stranu kolik by paní D.,usetrila kdy by nekourila. ( myslím, jenom za ty cigarety ),to musí být měsíčně částka. Za cigarety ,které by si odpustila věřím tomu že, by na splátku té hypotéky měla. 🤔 to už je ovšem věc paní D. A nikdo nemůže za to ,co ona povida. Co všechno kupuje značkového atd…

 7. Alena napsal:

  Lepší když strkam svůj nevymachany nos ja,tam kam nemam.Než ho začnou strkat jiní.

 8. Kamila napsal:

  Moc chválím s přízněné dušičky kolem paní D.,ale až příště půjde s trafiky s kartonem cigeret,tak ji alespoň doprovazejte,když už ji je tedy kupujete.Smekam a přesvědčily jste mě o ještě větší důvěře vůči Vám a tomu to nevinnemu podvodu na důvěřivé lidi,co chtějí pomoci a pomahaji.Diky Vám mám jistotu že nikdy na nic podobného neprispeji,když vidím kolik lidí lze obelhat jediným nepodloženým příběhem.Gratuluji buďte na sebe pyšní

 9. Zuzana napsal:

  Kdo zná paní Daruji,tak ví moc dobře své!!!To není první akce,kdy této ženě někdo pomáhá.Pomoci si stejně neváží a veškerá pomoc se pak míjí účinkem. Vše co píše paní Lenka je pravda a upřímně si myslím, že paní co se v této akci angažovala si měla nejdříve zjistit jak se život paní Dariny opravdu má!!! Nějak mám pocit,že to spíše zavání velkým průšvihem,jestli se v tom někdo začne šťourat!!!

 10. Alena napsal:

  Nikdo na nikoho nehazi špínu. Jiný matky to zvládají taky a že jich není málo! Stěží,ale zvládají! Tak lidé, co přispívají by měli znát celou pravdu.Tak k nim buďte upřímný a jednejte s nima férově.Za tu pomoc co poskytují si to zaslouží nejvíc!A snad tedy není problém doložit podklady,když už zde vznikají pochybnosti a vyvratit je.Nic jednoduššího přece není?!

 11. Alena napsal:

  Možná by bylo dobré nahlédnout do katastru nemovitostí,kde uvidíte od kterého roku má byt v osobním vlastnictví?!No a potom si zjistit od kdy splácí hypotéku. Jistě pro paní Darinu nebude problém ukázat a doložit potřebné papíry.Realita a dojemný příběh se trošku rozchází v podstatných věcech a celkem to zacina smrdet prusvihem.Dost lidí bude zklamaných a někdo si znepříjemní život víc než uz má.

  • Pavlína napsal:

   Paní Aleno!!!!! No a co? Tak má byt v OV…. A má hypotéku… A co Vám je do toho? Kdo chtěl pomohl a kdo ne tak nestraka svůj nevymachany nos tam kam nemá! Proč jsou dluhy? Nikdy dluhy nebyli. Ale když otec neplatí a jsou dvě dospívající děti tak asi logicky to jeden člověk neutahne! Ale co já se Vám tady budu zpovídat co jak je a bylo. Vy tady laskavě přestaňte tady házet na někoho špínu. Už je toho dost!

 12. Romana napsal:

  Jeste mozna bylo dobre dodat..ze i kdyz ma byt v OV..plati na nej hypoteku..a to taky neni mala castka…
  No k nekterym komentarum opravdu neni co rict..
  A tak preji Darce aby se uzdravila a z castku vyuzila transparentne..aby se zavrely nekterym lidem jejich nemychane huby..
  A vážení..nez neco vypustite do sveta..je dobre o tom trochu premyslet…a uvedomit si,ze dnes je dobre..a zitra byt nemusí 😉

  • Lenka napsal:

   Nemohu za to, že paní D. mluví co kde se jí hodí. Slyšelo to hodně lidí, nevymýšlím si ani slovo. Zdraví znova opakuji, ji i dětem samozřejmě přeji.

 13. Pavlína napsal:

  Paní Lenko, přijde mi dost úsměvné co tu píšete. Paní se chlubí značkovym oblečením? Prosím buďte tak moc hodná a pojďte mi to oblečení ukázat? Možná značka naka je,ale pozor paní navštěvuje secohendy a jak všichni víme dají se tam za i 30kč pořídit značkové věci. Takže tady laskavě neuvadejte věci,které nejsou ani z poloviny pravda!!!! Pro Vás mám jen jedno! Přej a bude Ti přáno! Dále se s Váma nemám o čem bavit.

 14. Jitka napsal:

  Hrůza jiní jsou natom i hůř než p. Darina znám ji a lidé tu mají pravdu co jí znaj je to tak co píšou

 15. Petra napsal:

  Přesně krásně to paní Jana napsala…
  Taky paní D. dobře znám a je to výstižné…

 16. Lenka napsal:

  To asi nemyslite vážně, pomáhám ráda, ale nesmět říci svůj názor?
  Nejspíš se paní, kterou zná hodně lidí, dostala do finančních problémů, ale věřte, že pouze tím, že je finančne negramotná. Kdybych jí neznala, myslela bych si, že je nezaměstnaná a platí vysoký nájem.
  Byt má v osobnim vlastnictví, takže žádný nájem, je na neschopence ( tudíš zaměstnaná) a pobírá důchod ( alespoňň něco, když nedostává alimenty), to je samozřejmě špatné a měla by je dostávat. Můj názor je, že je spousta lidí, kteří potřebují pomoci, ale tato paní by se měla především naučit hospodařit a nadělat z lidí, kteří chtějí pomáhat pitomce.

  • Zuzana Kroupová napsal:

   Vážená, nejdřív jste mě rozesmála, ale nakonec reaguji, abych rozprášila Váš mýtus o finanční negramotnosti paní D.
   Nebudu Vás nazývat finanční negramotem, ale pár věcí Vám vyjasním. To, že má někdo byt v osobním vlastnictví neznamená, že nic neplatí. Platí do fondu oprav, platí zálohy na služby, zálohy na studenou a teplou užitkovou vodu, zálohy na teplo, energie, poplatky za televizi, telefon. Finančně gramotný člověk tyto platby považuje za tzv. mandatorní výdaje domácnosti.
   Je na neschopence: Víte kolik činí náhrada za pracovní neschopnost a následně nemocenská a jak ve vypočítává. Zjednodušeně: krátí se i průměrný hodinový výdělek podle počtu dnů PN a po té se z toho vypočítá 60%. Tady si můžete zkusmo provést výpočet https://kalkulacky.idnes.cz/kalkulacky.aspx?typ=nahrada-mzdy-2019. Invalidní důchod, který paní D. pobírá Vám snad ani nebudu psát, protože byste jistě “pukla závistí” na d jeho “výší”.
   Pak tady máme dva kluky ve věku 10 a 14 let. Dokážete si představit jejich potřeby, které jsou ještě komplikované zdravotními potížemi mladšího a sportovní činností staršího?
   Finanční “gramot” by asi prodal byt v OV, šel bydlet někam na ubytovnu. Starší by mohl přestav provozovat sport. Co se zdravotními potížemí mladšího nevím co udělat. Raději o tom ani nepřemýšlím.
   A zdravotní potíže paní D.? Té držím všechny palce, aby byla zdravá.
   A lidem, kteří pomáhají moc a moc děkuji.

   • Lenka napsal:

    Nemusíte mi vysvětlovat platby za energii atd. Mám byt v osobnim vlastnictví. To snad ví každý, že tyhle poplatky se platí všude. Zdraví přeji všem, tak to nepřevádějte jinam. Kdyby nekouřila jednu za druhou a nechlubila se co všechno drahého a značkového kupuje, tak bych takhle nikdy nereagovala. Taky děkuji lidem, kteří pomáhají těm co jsou v nesnázích.

 17. Tereza napsal:

  Je velice smutné, že se stále najdou zlí lidé, kteří za vším něco hledají. Pokud nechcete paní pomoci, nepomahejte..ale nekomentujte. Ti, co pomoci chtěli, pomohli a neprosili se vás o názor. Mějte se hezky!

 18. Jana napsal:

  Asi jsem sobecká, ale za sebe určitě ne. Kluku je mi samozřejmě líto, jestli to je tak jak paní D., uvádí. Potkávám ji s cigaretou a to dost často!! Pokud ma paní D. ,na cigarety tak má na vše ostatní.

 19. Alena napsal:

  Krásně napsany a dojemny…ale v první řadě by to chtělo doložit veškeré skutečnosti jako např.lékařské zprávy, příjmy,výdaje na domácnost,cigarety apod.Ty lidi co posílají by měli vědět asi celou pravdu a i sicialni pracovnice si nejdriv mela ověřit fakta!Možna než nějaká sbírka je na místě žádost o oddlužení.

 20. Bedřich napsal:

  V článku se píše, že zveřejnění identity je pro paní sociální pracovnici riskantní. Tak proč ji, paní Kroupová, zveřejňujete?

  • Zuzana Kroupová napsal:

   Protože už všichni ví, kdo za celou touto akcí stojí. A to riziko? Zkuste se zamyslet v čem spočívalo. Pevně věřím, že riziko je za námi a paní Zuzana se dočká uznání i jinde. Snad bude její přístup i motivací pro jiné.

 21. KVETA napsal:

  Měla by si vzít ž ni příklad ne jedna dáma ze socialky a koukat na potřeby děti a ne jak kdo chodí oblékán .Snad jde o práva děti.

  • Zuzana Kroupová napsal:

   Přesně jak píšete. Nejsem občanka Nymburka, ale pevně věřím, že se najde nějaký Nymburák, který paní Zuzanu navrhne na nějaké městské ocenění.

 22. Zuzana Kroupová napsal:

  Jsem z Poděbrad, ale Darinu znám, protože to je kamarádka mé snachy. Je to velmi skromná a pracovitá ženská, která žije jen pro své syny. Kdo ji zná ví, že nepřeháním. Je k neuvěření, že kdyby nešla požádat o pomoc s vymáháním alimentů, tak nikdo nevěděl do jakých problémů se dostala. Tady bych chtěla moc poděkovat paní Zuzaně Aghové (úřednice OSPOD Nbk), které se nakonec svěřila se svými potížemi. Paradoxně však nemá nárok na žádnou sociální dávku, protože měla dost vysoký příjem. Jenže nemoc a PN lusknutím prstu všechno obrátila naruby. Ale paní Zuzaně to nedalo a rozjela velkou akci. Jak jsem již jednou napsala, tak není úřednice jako úřednice. Paní Zuzana je totiž dáma, ne úřednice. Dáma srdcem. Všichni, co Darině pomáháme jí musíme děkovat, že nás nakopla a otevřela mnoha lidem srdce. Hluboce se před ní klaním a přeji ji jen to nejlepší, co si může přát. Darině i jejím klukům pak přeji hodně zdraví.

 23. Emil Patačik napsal:

  Velky dik za lidi jako jste vy . Pevne verim v dobre lidičky … samozrejme te zene pomuze i ma rodina …. a vy neprestavejte a dejte vedet jestli pani bude mit … STASTNE A VESELE … moc ji to preju a vam dekuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *