Kdo jsme – Rádio Patriot

Kdo jsme

Rádio Patriot

Jsme informační portál pro Střední Polabí. Vysíláme nonstop rozhlasový program, na webu www.radiopatriot.cz nabízíme psané, obrazové, audio a video zpravodajství. Naladíte nás přímo na našich webových stránkách, v mobilních aplikacích, smart televizích, autorádiích a další sofistikované elektronice s přístupem na internet.

Rádio Patriot má své vysílací studio v královském městě Nymburk. Přinášíme informace a pozvánky převážně z Nymburska, Poděbradska, Lysecka a Kolínska, s přesahem za hranice definovaného území. Nabízíme pravidelné rozhovory se zajímavými osobnostmi, starosty obcí i nadregionálními politiky, dále autorské originální pořady s přímou interakcí s posluchači (astrologie, esoterika, advokátní poradna). Přímo vyrábíme rozhlasové seriály o historii měst a míst na Středním Polabí, nedělní pohádky pro děti. Pravidelně se věnujeme regionálnímu sportovnímu dění a zveme si do studia sportovní naděje i ostřílené matadory. Představujeme zajímavé umělce, divadelníky, výtvarníky, muzikanty, jejichž tvorbu také přímo zařazujeme do běžného programu rádia. Vysíláme hudbu, kterou jinde neuslyšíte. Nejsme přímo žánrově profilovaná stanice. V našem programu tak najdete český a zahraniční rock, metal, pop, dance, funky, jazz, indies, folk, country, underground, i živé DJ’s sety.

Rádio Patriot také přímo organizuje nebo se podílí na organizaci mnoha kulturních a společenských akcí. Již dvakrát jsme sportovním fanouškům nabídli velkoplošnou projekci pod nymburskými hradbami z finálových bojů mistrovství světa v hokeji. Rozjeli jsme úklidové akce, kdy se do očisty našeho životního prostředí k dobrovolníkům přidali a vlastníma rukama pomohli například předseda Pirátů Ivan Bartoš nebo kandidát na prezidenta Michal Horáček. Ovlivnili jsme podobu tradičního Nymburského posvícení, s podporou Nymburského kulturního centra a vedení města Nymburk jsme představili novinky v podobě Výtvarné a Divadelní scény, kterou jsme první dva ročníky přímo realizovali. Výrazně jsme zasáhli do pojetí nymburského novoročního ohňostroje, který jsme poprvé v roce 2020 připravili s choreografií na hudbu a s novým odpalištěm, dále od místa odpočinku volně žijících zvířat.

Snažíme se pomáhat lidem, kteří se dostanou do těžké životní situace i organizacím či spolkům, které přímo takovou pomoc zajišťují. Iniciovali jsme vznik některých sbírek, do kterých jsme i sami finančně přispěli. V době nedostatku ochranných pomůcek při vypuknutí koronavirové krize jsme se přímo zapojili do pomoci potřebným.

Rádio Patriot je rádio Vašeho srdce. Chceme být dobrým průvodcem po regionu Středního Polabí a jsme otevření všem nápadům a spolupráci s dobrými lidmi.